Obiekt rekreacyjno-sportowy w Gorzelinie otwarty

Mieszkańcy Gorzelina doczekali się kompleksu rekreacyjno-sportowego z prawdziwego zdarzenia. Do ich dyspozycji oddano boisko wielofunkcyjne, na którym można grać w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Jest także zewnętrzna siłownia. Przecięcia wstęgi dokonali Norbert Grabowski, Przewodniczący Rady Gminy Lubin i Robert Piekut, radny. Świętujących mieszkańców odwiedził także Tadeusz Kielan, Wójt Gminy Lubin. Uroczyste otwarcie kompleksu odbyło się w niedzielne popołudnie.

Obiekt sportowy, o który mieszkańcy i sołtys Gorzelina Joanna Tokarska zabiegali od prawie dziesięciu lat stał się faktem. Na boisku wielofunkcyjnym o wymiarach 9×38 metrów można grać w piłkę ręczną i nożną, koszykówkę oraz siatkówkę. Mieszkańcy mogą także korzystać z siłowni plenerowej, która składa się z nowoczesnych urządzeń typu: orbitrek, rowerek, wioślarz, masażer pleców i talii, trenażer ramion oraz ławki z ruchomą platformą.

Uroczystego otwarcia obiektu oraz przecięcia czerwonej wstęgi dokonał Przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski wraz z radnym Robertem Piekutem.

Obiekt od razu został przetestowany przez mieszkańców. Otwarcie boiska było doskonałą okazją do urządzenia rozgrywek i konkursów sportowych. Bawiących się mieszkańców Gorzelina odwiedził szef gminnego samorządu. Tadeusz Kielan wziął udział w konkursie rzutów piłką do kosza, a później przeprowadził konkurs strzałów na bramkę. Konkurencję tę wygrał Igor Wawrzyniak, który w nagrodę otrzymał od wójta piłkę.

Inwestycja w Gorzelinie pochłonęła ponad 360 tysięcy złotych brutto. W ramach zadania teren wokół boiska i siłowni wyłożony został kostką betonową, która tworzy estetyczną całość z wykonaną w ubiegłym roku – w ramach funduszu sołeckiego – wiatą rekreacyjną. Boisko jest ogrodzone. Na jego płycie oraz w pobliżu siłowni ustawione zostały ławki oraz kosze na śmieci, wykonano także trawniki.

(AI, JW)