Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Lubin

2015-DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCINarodowe Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada, jest najważniejszym dniem roku dla każdego Polaka. Podobnie w naszej gminie, 97 rocznica wyjścia Polski spod zaborów obchodzona jest z atencją i zaangażowaniem. Mieszkańcy naszych miejscowości mają bogaty wybór uroczystości zaplanowanych na ten dzień.

Już przeddzień Święta, we wtorek o godzinie 18:00, w świetlicy wiejskiej w Raszówce, wystąpi zespół „Leśne Echo”, który zaprasza na Koncert Pieśni Patriotycznej.

Oficjalne uroczystości gminne rozpoczną się 11 listopada o godzinie 10:30 Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Siedlcach. Po mszy pod Mogiłą Żołnierzy zostaną złożone kwiaty, następnie w świetlicy wiejskiej w Siedlcach wystąpi zespół „Swojska Nuta”, który przedstawi program Orląt Lwowskich, a zespół „Siedlecka Nuta” zaprezentuje Pieśni Patriotyczne.

Nie tylko w tych miejscowościach odbędą się uroczyste obchody. W Osieku o godzinie 15:00 odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznej, powiązany z obchodami Dnia Seniora, na którym wystąpią mieszkańcy Osieka. Do Zimnej Wody na godzinę 16:00 do świetlicy wiejskiej zaprasza zespół „Zachęta” na Wieczór Pieśni Patriotycznej. O tej samej godzinie w świetlicy wiejskiej w Miłoradzicach odbędzie się Spotkanie Kresowian połączone z koncertem patriotycznym zespołu „Koniczynki”.

Pamiętajmy o poświęceniu naszych przodków, którzy walczyli o to, żebyśmy mogli dziś żyć w wolnym kraju. Warto poświecić choć chwilę na wspomnienie o nich. Jeśli ktoś w tym dniu nie będzie jednak mógł tego zrobić, jeszcze 15 listopada w świetlicy wiejskiej w Raszowej Małej o godz. 17:00 będzie można posłuchać „Leśnego Echa” na Wieczorze Patriotycznym.

(AI/MG)