Obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polskiego w lubińskim oddziale Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce

IMG_4704W Oddziale Zamiejscowym w Lubinie Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce miały dziś miejsce szczególnie ważne wydarzenia. Nauczyciele wraz z dziećmi przygotowali inscenizację Chrztu Polskiego, który miał miejsce w 966 r.

Ta ważna dla wszystkich chrześcijan uroczystość związana była z 1050 rocznicą Chrztu Polskiego, obchodzonego w całej Polsce właśnie dziś 14 kwietnia.

W uroczystości uczestniczyli ks. dr Bogusław Wolański, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Legnickiej Kurii Biskupiej, ks. Prałat Wiesław Migdał proboszcz parafii p.w. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie, Barbara Tórz, kierownik Referatu Oświaty Urzędu Gminy w Lubinie oraz cała społeczność przedszkolna.

IMG_4721Goście w podziękowaniu za udział w uroczystości otrzymali od dyrektor placówki Katarzyny Foryś pamiątkowe statuetki z wygrawerowanym symbolem obchodzonego jubileuszu, zaś nauczyciele i dzieci podziękowania za pracę oraz zaangażowanie w przygotowanie inscenizacji.

Przedsięwzięcie wymagało dużego zaangażowania od wszystkich biorących w nim udział, jednak zapał, werwa i chęć działania sprawiły, że wszystko udało się znakomicie.

– Edukacja patriotyczna i krzewienie patriotyzmu na co dzień, są wpisane w koncepcję naszego przedszkola. Niezmiernie ważne dla naszej placówki jest kształcenie najmłodszego pokolenia w poczuciu tożsamości narodowej, przywiązania do ojczyzny, jej tradycji i historii. Dlatego, jako jedno z nielicznych przedszkoli jesteśmy dumni, że mogliśmy celebrować tak ważne dla naszego kraju wydarzenie – mówi Katarzyna Foryś, dyrektor Gminnego Przedszkola.

Całość inscenizacji dopełniały stroje z epoki średniowieczna, wypożyczone dzięki uprzejmości Dyrektora Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Marta Heksel