Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

-Pomyślmy o wszystkich, którzy polegli w tej obronie ale również o tych wszystkich niewinnych ofiarach reżimu i totalitaryzmu, którzy złożyli swoje życie zupełnie niewinnie. Którym to życie odebrano, o nich również dzisiaj chcemy wspomnieć- mówił proboszcz Tadeusz Żurek.

W uroczystej Eucharystii w Siedlcach uczestniczyli wiceminister energii  Krzysztof Kubów, zastępca wójta Gminy Lubin Bartosz Chojnacki oraz wielu mieszkańców naszej gminy. Po mszy złożono wieńce pod pomnikiem uczestników Kampanii Wrześniowej 1939 r.

-To bardzo ważny dzień zapisany na kartach historii, to ważne, że dzisiaj gromadzimy się tu, dla wszystkich tych, którzy osiemdziesiąt lat temu polegli za wolność naszej ojczyzny. Ale też za wolność przyszłych pokoleń. To co dzisiaj Ksiądz Proboszcz powiedział, abyśmy z jednej strony czcili pamięć ofiar tych zbrodni, a z drugiej strony, żeby to była refleksja na przyszłość dla kolejnych pokoleń- mówił minister Krzysztof Kubów.

Po słowach Krzysztofa Kubowa Bartosz Chojnacki poprosił o minutę ciszy za poległych i wszystkich, który bronili naszej ojczyzny.

(AI)