Obchody 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Mieszkańcy Powiatu Lubińskiego uczczą 71 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Na obchody zaprasza starosta lubiński i przedstawiciele Powiatowej Rady Kombatantów. Tradycyjnie zawyją syreny, złożone zostaną również kwiaty przy tablicach pamięci na Wzgórzu Zamkowym. Uroczystość odbędzie się 1 sierpnia o godzinie 17.00.

O obchodach w mieście przypominają plakaty i banery rozwieszone w różnych częściach Lubina. 1 sierpnia punktualnie o godzinie 17:00, podobnie jak w całej Polsce, w powiecie lubińskim zawyją syreny.

– Zatrzymajmy się wtedy choć na chwilę- apeluje Adam Myrda, starosta lubiński.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców powiatu do przyłączenia się do obchodów. Godzina „W” – 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17:00 – była początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze AK pochodzący niemal ze wszystkich regionów Polski.

(SZAT)