Nowy rozkład jazdy autobusów

autobus2Od 2 stycznia pasażerów komunikacji miejsko-gminnej czekać będą zmiany w rozkładzie jazdy autobusów. W nowym roku m. in. zawieszone zostaną dodatkowe kursy linii 100, wstrzymane będą kursy linii 3A i 3B, zmianie ulegną także godziny odjazdów wszystkich linii.

Od 2 stycznia zawieszone zostaną dodatkowe kursy linii 100 z Piłsudskiego-Kaufland do Spacerowej przez ul. Leśną, KEN, Małomicką (linia 100 będzie kursowała wyłącznie na terenie Lubina przez ul. Kopernika, Odrodzenia, Kolejową, 1 Maja, Skłodowskiej Curie, Kościuszki, Składową, Mickiewicza, Spacerową do Goli, przy czym część kursów będzie wciąż kierowana do pętli KGHM lub Kościuszki/ Paderewskiego).

W przypadku linii 3A i 3B wstrzymane zostaną kursy w dni robocze po godzinie 17.00 oraz wszystkie kursy w soboty i niedziele. Zmieni się także trasa przejazdu 7-ki. Jak informuje przewoźnik, dla wygody pasażerów autobusy linii 7 między przystankami Kopernika Cuprum Arena a Skłodowskiej Szkoła będą kursowały krótszą trasą przez ul. Kopernika i Tysiąclecia, dzięki czemu istotnie zostanie skrócony czas podróży transportem publicznym z Przylesia do centrum i „Kombinatu”; dodatkowo w związku ze wstrzymaniem kursowania linii 3A i 3B niektóre kursy linii 7 będą obsługiwały także przystanek Granitowa-LSSE.

Zmiany dotyczą także porannych kursów linii 0 i 4-ki. Od 2 stycznia wstrzymane zostaną wczesnoporanne kursy linii podmiejskich z Lubina, niektórych kursów linii 0 oraz kursowania linii 4 przed godziną 5 oraz po północy.

Przewoźnik informuje także, że utrzymane zostanie kursowanie linii 5 na odcinku Chróstnik-Krzeczyn Wielki Remiza/Boisko wyłącznie na 2 kursach w dni robocze. Z kolei kursowanie 4-ki na odcinku Przylesie–Piłsudskiego Kaufland zostanie zlikwidowane. Od 2 stycznia nastąpi także korekta godzin odjazdów wszystkich linii.

komunikat_styczen_2017