Nowy numer Wiadomości Gminnych Gminy Lubin

Wyczekiwana od lat przeprowadzka Urzędu Gminy zdominowała najnowszy numer naszego gminnego biuletynu. Oprócz obszernej relacji z przeprowadzki, o nowej siedzibie mówi w wywiadzie także Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin. W rozmowie z wójtem można przeczytać także o naszych najważniejszych inwestycjach.

W numerze również obszerne informacje dla organizacji pozarządowych, które mogą starać się o dofinansowanie na projekty związane z kulturą i sztuką w ramach budżetu Gminy Lubin oraz o dotacje w ramach X edycji programu „Działaj lokalnie”, realizowanego przez Fundację „Wrzosowa kraina”.

Powracamy także do tematu fotowoltaiki, usuwania wyrobów zawierających azbest, podsumowujemy też przeprowadzoną w naszej gminie kwalifikację wojskową.

Relacjonujemy wręczenie nagród w konkursie „Melduje się i wygrywam”, który ogłoszono w ubiegłym roku dla nowych mieszkańców Gminy Lubin. Nadal można wypełniać wnioski i tym samym znaleźć się wśród przyszłorocznych laureatów konkursu, wystarczy zameldować się w naszej gminie.

Dużo miejsca poświeciliśmy także sprawie, która budzi bardzo duże emocje wśród rolników, myśliwych i sołtysów – chodzi oczywiście o zmiany w Prawie łowieckim. Od teraz to sołtys musi uczestniczyć w szacowaniu szkód, co jest dla wielu absurdalne.

Swoje odzwierciedlenie w Wiadomościach Gminnych ma także duża aktywność naszych bibliotek, szkół i przedszkoli. Relacjonujemy wiele konkursów, zabaw, prezentacji. W numerze nie brakuje oczywiście także stałych rubryk, jak strona seniora, sport, rozrywka, przysłowia. Życzymy miłej lektury!

(SR)

WG kwiecień 2018