Nowy numer Wiadomości Gminnych

Sezon dożynkowy w Gminie Lubin jest jednym z głównych tematów najnowszego wydania biuletynu informacyjnego Gminy Lubin. Święto płodów należy do najważniejszych uroczystości religijno-ludowych w tradycji polskiej wsi. Nieodłącznym symbolem dożynek jest wieniec, który także jest obecny na naszych uroczystościach. W tym roku w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy  stanęło aż dwanaście sołectw, a wygrany wieniec z Miroszowic wygrał także w konkursie powiatowym. Gratulujemy!

Powracamy także do sprawy wygranej walki o utrzymanie granic Gminy Lubin i podsumowujemy nasze działania. Jest także niespodzianka dla wszystkich mieszkańców! Niepowtarzalny koncert, na który zapraszamy już 13 września, więcej na ten temat w Wiadomościach Gminnych i w kolejnych dniach, na naszej stronie internetowej.

Dużo miejsca poświęcamy codziennym urzędowym sprawom, ale także piszemy o wielu miłych uroczystościach, spotkaniach i wakacyjnych zajęciach dla najmłodszych. Zachęcamy do lektury!

(SR)

WG sierpień 2019