Nowy numer Wiadomości Gminnych

„Gmina się trzyma” – to najważniejszy temat, który dominuje w najnowszym wydaniu Wiadomości Gminnych Gminy Lubin i dotyczy wrogiej próby przejęcia przez prezydenta Lubina naszych siedmiu sołectw.  Piszemy w nim o decyzji wojewody, który unieważnił zarządzenie prezydenta  dotyczące przeprowadzenia miejskich konsultacji, relacjonujemy Marsz Przyjaźni i realizowany na żywo program TVP Info, opisujemy sesję na której miejscy radni bez uszanowania woli naszych mieszkańców przyjęli kontrowersyjną uchwałę o łączeniu sołectw. Ostatnie kilka miesięcy walki o utrzymanie jedności gminy to także główny temat rozmowy z Tadeuszem Kielanem wójtem Gminy Lubin.

Na szczęście żyjemy na co dzień nie tylko walką  o utrzymanie granic, ale wszyscy starają się  normalnie pracować i rozwijać . Dlatego w naszej Gminie w ostatnich tygodniach bardzo wiele się działo, m.in. w Krzeczynie Wielkim uruchomiono Klub Malucha, w Chróstniku zorganizowano II Spotkanie Ekumeniczne, w Księginicach uczczono 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Zakończyły się także zebrania sprawozdawcze naszych Ochotniczych Straży Pożarnych, a najmłodsi mieszkańcy Gminy Lubin wzięli udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Przed nami Święta Wielkanocne i oprócz tradycyjnych życzeń, w najnowszych Wiadomościach Gminnych także obszerna relacja z Gminnego Konkursu Kulinarnego „Tradycje Wielkanocne” oraz konkursów na kartkę i ozdoby świąteczne. Oprócz tego w numerze stałe rubryki jak: strona seniora, sport, rozrywka. Życzymy miłej lektury!

(SR)

WG kwiecień 2019