Nowy numer Wiadomości Gminnych

Konsultacje w sprawie zmiany granic Gminy Lubin są dominującym tematem w najnowszym wydaniu naszych Wiadomości Gminnych. Relacjonujemy zebrania wiejskie, piszemy o inicjatywach mieszkańców i o działaniach podejmowanych przez wójta Gminy Lubin. Wójt Tadeusz Kielan uczestniczył w posiedzeniu Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego oraz spotkał się z szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W pierwszych tygodniach tego roku zakończyła się kadencja sołtysów i dokonano już wyboru nowych sołtysów na kolejne cztery lata. W Urzędzie Gminy zorganizowano z tej okazji specjalne spotkanie, podczas którego oficjalnie podziękowano wszystkim za pracę i zaangażowanie.

W tym numerze także wiele informacji urzędowych, relacje z kolejnych zebrań sprawozdawczych Ochotniczych Straży Pożarnych, czy też wizyty u naszych jubilatów. Wspominamy też świąteczno-noworoczne spotkania, które organizowano w wielu miejscowościach naszej gminy. Ośrodek Kultury Gminy Lubin relacjonuje zabawy i atrakcje, które organizowano dla najmłodszych mieszkańców podczas ferii zimowych. Pokazujemy   także radość maluszków z pierwszych zabaw w nowym Klubie Dziecięcym w Krzeczynie Wielkim.

Oprócz tego wiele innych informacji i stałych rubryk. Zachęcamy do lektury!

(SR)

WG_luty2019