Nowy numer Wiadomości Gminnych

Ukazał się najnowszy numer Wiadomości Gminnych Gminy Lubin. Ma większą objętość i porusza wiele interesujących tematów z życia naszych mieszkańców. Jest także mnóstwo zdjęć relacjonujących  najważniejsze wydarzenia i spotkania. Zachęcamy do lektury!

Chcielibyśmy, by w tym przedświątecznym okresie można było w naszej gazecie przeczytać tylko o sprawach z których jesteśmy dumni i pochwalić się naszymi osiągnięciami, niestety nasi sąsiedzi, czyli radni i prezydent Lubina nie pozwolili na to. W ostatnich dniach, przy ostrym sprzeciwie mieszkańców Gminy Lubin, przegłosowali uchwałę w sprawie przyłączenia naszych siedmiu sołectw do miasta. Ta sprawa, jako najważniejsza  jest poruszana w obszernym wywiadzie z wójtem Tadeuszem Kielanem, relacjonujemy także burzliwe obrady Rady Gminy Lubin.

W tym numerze symbolicznie żegnamy Radę Gminy Lubin poprzedniej kadencji i opisujemy pierwsze decyzje nowych radnych, których przypomnijmy powołano na 5-letnią kadencję.

Wiele się działo w naszej gminie z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Było bardzo patriotycznie, wzniośle i możemy być z tego dumni. W Wiadomościach Gminnych obszerne relacje z wszystkich wydarzeń.

Relacjonujemy także spotkania nauczycieli, wręczenia stypendiów, przyznanie tytułu Wolontariusza Roku oraz wiele, wiele innych ważnych wydarzeń. Okładka jest świąteczna, a w środku numeru nie zabrakło relacji z naszych corocznych spotkań przedświątecznych. Zapewne w kolejnym numerze będziemy pisać o wielu spotkaniach noworocznych i składanych sobie z tej okazji życzeń. To już tylko za rok, a tymczasem życzymy miłej lektury i Wesołych Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!

(SR)

WG grudzień 2018