Nowy numer Wiadomości Gminnych

O minionych czterech latach w Gminie Lubin, sukcesach i porażkach, wyzwaniach i celach, zrealizowanych inwestycjach oraz rozpoczętych projektach rozmawiamy w specjalnym wywiadzie z Tadeuszem Kielanem wójtem Gminy Lubin. W związku z tym, że dobiega końca nie tylko kadencja wójta, ale także i Rady Gminy, kontynuujemy temat podsumowywania efektów pracy członków prezydium rady i  przewodniczących merytorycznych komisji rady.

W tym numerze  o swojej pracy mówią: Andrzej Olek przewodniczący komisji budżetu i finansów, Zofia Marcinkiewicz przewodnicząca komisji oświaty, Jan Olejnik przewodniczący komisji rolnej i ochrony środowiska, Patryk Jarkowiec przewodniczący komisji rozwoju, inwestycji i działalności komunalnej oraz Marcin Nyklewicz wiceprzewodniczący rady gminy.

Byliśmy także na uroczystości 35-lecia zespołu Lubin. Były śpiewy, tańce, podziękowania, prezenty, piękne bukiety kwiatów i życzenia. Wspominamy więc historię zespołu i podsumowujemy jego osiągnięcia.

Piękny jubileusz 720-lecia, połączony z dożynkami świętowali także mieszkańcy Obory. Odprawiono uroczystą, plenerową mszę świętą i odsłonięto z tej okazji pamiątkową tablicę. W tym numerze także relacja z zabaw dożynkowych, które odbywały się we wrześniu w wielu sołectwach Gminy Lubin.

Publikujemy na naszych łamach także materiał, który ukazał się w tygodniku Gazeta Lubińska na temat działań władz Gminy Lubin w sprawie nielegalnego wysypiska i próbie naprawienia błędu, jakim było wydanie przez starostę lubińskiego Adama Myrdę zezwolenia na zbieranie i magazynowanie odpadów na działce w Kłopotowie.

Informujemy także m.in. o kolejnych inwestycjach, dotacjach i gminnych spotkaniach. Za nami np. ogólnopolska akcja Narodowego czytania „Przedwiośnia”, Festiwal kapusty i pieroga, czy też święta pieczonego ziemniaka. Oprócz tego oczywiście stałe rubryki. Zachęcamy gorąco do lektury!

(SR)

WG październik 2018