Nowy numer Wiadomości Gminnych

Jubileusze, festyny, nagrody – maj obfitował w wiele wydarzeń w Gminie Lubin, o których piszemy w najnowszym wydaniu naszego biuletynu gminnego. Nie tylko rozrywką nasza gmina żyje, dlatego poświęcamy także bardzo dużo miejsca inwestycjom i bieżącym sprawom samorządowo-urzędowym.

W tym numerze postaraliśmy się o zebranie i wyliczenie ważniejszych zadań inwestycyjnych i remontowych realizowanych na terenie gminy. Są one zaprezentowane w bardzo czytelny sposób, w rozbiciu na konkretne sołectwa. Zachęcamy także mieszkańców do współtworzenia gminnego „Mini- Muzeum”, wystarczy wypożyczyć na ten cel nieużywane już tzw. wiekowe przedmioty. Wracamy też  do tematu naszej  pierwszej  gminnej spółdzielni socjalnej, dzięki której pracę znalazło kilku bezrobotnych, czekają teraz na kolejne zlecenia.

W tym numerze poświęcamy także sporo miejsca najmłodszym mieszkańcom. Gminne Przedszkole w Raszówce świętuje bowiem w tym roku brylantowy jubileusz. Znacznie mniejszy jubileusz obchodziła także uwielbiana przez najmłodszych Akademia Żaczek. W maju na deskach kulturalnych naszych świetlic królował Jonasz Kofta, w tym numerze obszernie relacjonujemy inaugurację Dni Kultury Gminnej 2018.

Oprócz tego w Wiadomościach Gminnych wiele innych tematów i stałe rubryki, jak strona seniora, sport, rozrywka. Życzymy miłej lektury.

(SR)

WG maj 2018