Nowy numer Wiadomości Gminnych

Ukazał się już grudniowy numer biuletynu informacyjnego Gminy Lubin. Temat otwarcia wprowadza nas w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.  Świąteczne stoły, potrawy i kartki, które zaprezentowano podczas gminnego konkursu kulinarnego cieszą oczy kolorami, i różnorodnością.

Relacjonujemy także obszernie kilkudniową wizytę mieszkańców z naszego partnerskiego francuskiego miasta i prezentujemy oficjalnie podpisane zasady wymiany rodzin. W minionych dniach nagrodzono także najlepszych uczniów i studentów oraz wybrano laureatów zaszczytnego tytułu Wolontariusz Roku.  Byliśmy także z aparatem na podwójnej uroczystości w parafii w Osieku.

Świąteczny klimat dominuje w tym wydaniu Wiadomości Gminnych, nie zapomnieliśmy jednak  o ważnych sprawach, którymi żyją na co dzień mieszkańcy naszej gminy.  Przed sądem stanęli bowiem mieszkańcy Raszówki, którzy w czerwcu tego roku protestowali przeciw nieoczekiwanemu usunięciu z rozkładu Kolei Dolnośląskich przystanków w Raszówce, Gorzelinie i Chróstniku. Jak deklaruje wójt Tadeusz Kielan mają oni pełne wsparcie i wierzymy gorąco, że wszyscy zostaną oczyszczeni z zarzutów.

Relacjonujemy także kolejne gminne inwestycje, mówimy o ważnych sprawach urzędowych a młodzież zachęcamy do startu w wyborach do Młodzieżowej Rady Gminy. Właśnie oficjalnie ogłoszono wyborczy terminarz. Oprócz tego w numerze stałe, lubiane przez czytelników rubryki: strona seniora, sport i świąteczna krzyżówka.

(SR)

WG grudzień 2019