Nowy, bezpieczny plac zabaw w Niemstowie

Przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie stanął  kolorowy plac zabaw. Nowy obiekt rekreacyjny będzie służył popularyzacji aktywnych form wypoczynku i stanie się miejscem zabaw szczególnie dla przedszkolaków i uczniów szkoły.

Do dyspozycji najmłodszych  są różnorodne elementy wykonane z drewna m.in.: dwie zjeżdżalnie, ścianka linowa, mostek, rurki do zjeżdżania. Konstrukcja urządzeń wykonana została z drewna bezrdzeniowego a elementy dekoracyjne i zabezpieczające ze sklejki wodoodpornej. Plac zabaw w całości sfinansowany został ze środków Gminy Lubin

– To długo oczekiwany prezent dla maluchów. Gdy wrócą do szkoły we wrześniu nie będę musiała się martwić o bezpieczeństwo dzieci przebywających na placu zabaw z uwagi na wadliwą konstrukcję. Dotychczasowe zabawki nie spełniały wymogów bezpieczeństwa, więc zostały zdemontowane a te nowe posiadają certyfikaty Unii Europejskiej w tym zakresie, więc mogę spać spokojnie. Dzieci i nauczyciele na pewno bardzo się ucieszą z tej inwestycji – mówi Patrycja Słota dyrektor szkoły.

(red)