Noworoczne ognisko w Raszówce

Już szósty raz Ochotnicza Straż Pożarna w Raszówce zorganizowała ognisko noworoczne. Druhny i druhowie OSP zaprosili mieszkańców Raszówki na zabawę, którą powitali Nowy Rok.  Po zmroku rozpalono ognisko, które ogrzewało zimowy wieczór.

Rodziny z dziećmi kolejny raz mogły upajać się blaskiem Nowego Roku w towarzystwie strażaków z OSP Raszówka. Całą imprezę uzupełniało pyszne jedzenie- kiełbaski z ogniska, bigos oraz grzane wino domowej roboty. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz sztucznych ogni. Niebo nad Raszówką rozświetliło się feerią barw. Niestety deszcz uniemożliwił edukacyjne rozmowy przeciwpożarowe, które były zaplanowane dla najmłodszych. Mimo to,  druhowie postarali się, aby dzieci usłyszały na czym polega praca strażaków. Mieszkańcy bawili się do późnych godzin wieczornych.

-Szósty już raz organizujemy Noworoczne Ognisko. Fundusze zapewniają nam mieszkańcy- to oni dokładają swoją cegiełkę kiedy kupują strażackie kalendarze sprzedawane co roku. Jest to nasze podziękowanie za ich wkład w to co robimy. To dzięki całej drużynie mogliśmy zorganizować tak wspaniałą imprezę, na której z roku na rok jest coraz więcej osób i właśnie wszystkim druhom i druhnom należą się serdeczne podziękowania. Nie tylko mieszkańcy Raszówki zawitali tu dzisiaj, spotkaliśmy również mieszkańców i druhów z Krzeczyna i Jaroszówki. Mamy już plan na kolejne Noworoczne Ognisko. Wszystkich serdecznie zapraszamy za rok!- mówił z entuzjazmem prezes OSP Raszówka Damian Dobrowolski.

(AI)