Nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny w Miroszowicach gotowy!

Wielofunkcyjne boisko do gry w piłkę ręczną, nożną i siatkową, a także kort tenisowy i siłownia plenerowa – mieszkańcy Miroszowic wkrótce będą mogli korzystać z nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Dziś zakończono procedury odbiorowe. Ze względu na trwające formalności związane z rozliczeniem inwestycji, do użytku mieszkańców obiekt zostanie oddany najpóźniej do końca miesiąca.

W ramach zadania wykonano boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 19×38 metrów wraz z kompletem wyposażenia. Na obiekcie znajdują się profesjonalne boiska do gry w piłkę ręczną, nożną, a także boisko do koszykówki, boisko do gry w siatkówkę oraz kort tenisowy. Łączna powierzchnia obiektu wynosi 722 m2.

Obok boiska znajduje się siłownia plenerowa, która składa się z czterech urządzeń do ćwiczeń. Mieszkańcy mają do dyspozycji rowerek, wioślarza, masażer (pleców i talii), a także trenażer ramion.

Na obiekcie zamontowano elementy małej architektury, czyli ławki i kosze na śmieci. W ramach zadania wykonano także ogrodzenie systemowe z paneli stalowych ocynkowanych, utwardzono teren i wykonano dojścia oraz opaski wokół boiska z kostki betonowej o powierzchni około 166 m2. Całości dopełniają trawniki dywanowe o łącznej powierzchni około 1500 m2

Inwestycja pochłonęła 330 514,85 złotych brutto. Środki pochodzą z budżetu Gminy Lubin.

(Referat Infrastruktury/JW)