Nowe perony przystankowe i zatoki

W ramach umowy zawartej pomiędzy Gminą Lubin a Powiatem Lubińskim, w sprawie udzielenia pomocy finansowej na realizacje inwestycji drogowych na terenie Gminy Lubin w sześciu miejscowościach wykonane zostały nowe perony przystankowe, zatoki i chodniki.

Trzy perony autobusowe o nawierzchni z kostki betonowej powstały w miejscowości Czerniec. Koszt zadania wyniósł 29 tys. 56 zł.

W Gorzycy natomiast wykonano nowy chodnik z kostki betonowej wraz z przejściem dla pieszych oraz trzy perony. Inwestycja zlokalizowana w pobliżu kompleksu sportowego kosztowała  66 tys. 160 zł.

Lisiec i Niemstów mają nowe perony autobusowe o nawierzchni z kostki betonowej. Koszt zadania odpowiednio wyniósł 26 tys. 342 zł i 12 tys. 925 tys. zł.

Zatoka autobusowa z kostki kamiennej wraz z peronem z kostki betonowej to nowa inwestycja w Raszowej.  Jej koszt wyniósł 72 tys. 900 tys. zł.

Mieszkańcy Wiercienia  mogą już korzystać z peronu autobusowego wraz chodnikiem o nawierzchni z kostki betonowej. W tym przypadku koszt zadania wyniósł 29 tys. 615 tys. zł.

Kolejne inwestycje w ramach zawartego porozumienia realizowane będą w II połowie 2017 r.

(MG)

Gorzyca

Raszowa