Nowe nazwy ulic w Gminie Lubin

Stały i szybki rozwój Gminy Lubin oraz konieczność porządkowania oznaczeń powoduje, że prawie na każdej sesji Rady Gminy, pod głosowania poddawane są projekty uchwał dotyczące nazewnictwa dróg wewnętrznych w konkretnych miejscowościach. W ten sposób nowe nazwy lub też przedłużenia istniejących nazw pojawiły się ostatnio w siedmiu miejscowościach.

W większości przypadków to Rady Sołeckie decydowały o motywie przewodnim nadawanych nazw i są to np. drzewa, kwiaty, kamienie szlachetne. Zdarza się też, że to sami mieszkańcy wnioskują o konkretne nazwy. Tak było m.in. w Siedlcach gdzie będzie teraz ulica Tęczowa i Różana. Jednocześnie przedłużono ulicę Ogrodową.

W Niemstowie będzie nowa ulica o nazwie Grabowa. W Krzeczynie Małym, gdzie motywem przewodnim są nazwy roślin, powstanie ulica Goździkowa. W sąsiednim Krzeczynie Wielkim – ulica Topazowa.

Kamienie szlachetne posłużyły za nazwy także ulicom Malachitowej i Rubinowej we wsi Obora. W Chróstniku powstała ulica Leszczynowa, a w Raszówce przedłużono ulice Olchową i Lipową.

(SR)