Nowe kampanie edukacyjne w szkołach Gminy Lubin

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przystąpiła do 17. edycji kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018 oraz „Przemoc boli”. W szkołach przeprowadzone będą specjalne lekcje, trafiły do nich także różne ulotki i materiały edukacyjne dostosowane do wieku uczniów.

Nauczyciele otrzymali materiały przeznaczone do przeprowadzenia zajęć w klasach I – „Zostań super bohaterem”, w klasach II „Jak znaleźć przyjaciela?”, oraz w klasach VI-VII  – „Jakie są rodzaje przemocy i jak się przed nią bronić” oraz materiały dla rodziców i nauczycieli: „Przemoc? Co Robić? Sprawca i ofiara przemocy. Metody wczesnej interwencji”. Ponadto dostępne są dla nich audycje edukacyjne, plakaty promujące kampanie oraz scenariusz zajęć dla nauczycieli. Kampania przeciwdziałająca przemocy skupia się na wszystkich osobach zaangażowanych w konflikt,  czyli świadku, ofierze i sprawcy.

W ramach drugiej kampanii edukacyjnej Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018 nauczycielom dostarczono pakiety  ulotek do pracy z dziećmi i rodzicami pn.: „Narkotyki to mnie nie kręci- DOPALACZE”. Kampania ma za zadanie pokazać rówieśnicze formy wsparcia w przypadku zagrożeń używania dopalaczy oraz poszerzyć wiedzę rodziców i nauczycieli o dopalaczach.  Te materiały skierowane są do uczniów w klasach VIII: „Dopalacze?, Narkotyki? Jak udzielić pomocy? , „Dopalacze?, Narkotyki? Warto skorzystać z pomocy”, „Dopalacze? Bo cię zrujnują. O skutkach zażywania” oraz ulotki dla rodziców i nauczycieli: „Dopalacze! Skąd się biorą? Jak rozpoznać? ” Ponadto do szkół trafiły plakaty promujące kampanie oraz scenariusze zajęć dla nauczycieli.

(AH, SR)