Nowe chodniki w ramach umowy z powiatem

Zbudowano chodniki oraz elementy  poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego przy drogach powiatowych w pięciu miejscowościach na terenie Gminy Lubin. Umowę z wykonawcą podpisano w maju, inwestycja trwała 60 dni. Koszty po połowie pokryła Gmina Lubin i Powiat Lubiński.

Powiat wybierał wykonawcę, była nim firma EKOMBUD z Polkowic, umowa opiewała na prawie 428 tysięcy złotych. Remonty chodników w Dąbrowie Górnej, Ustroniu, Owczarach, Osieku i Liśćcu to element współpracy Gminy Lubin z Powiatem Lubińskim. Zgodnie z umową koszty tych remontów pokrywają oba samorządy po połowie. Inwestycję zrealizowano w ciągu 60 dni, gwarancja na prace wynosi 60 miesięcy.

W miejscowości Lisiec zbudowany jest chodnik, który stanowi kontynuację ubiegłorocznej inwestycji polegającej na utwardzeniu drogi i budowy chodnika przy przystanku autobusowym w kierunku Lubina. Teraz powstało kolejnych 150 metrów chodnika. W Ustroniu utwardzonych jest 15 metrów terenu przy przystanku autobusowym w kierunku Dąbrowy, podobna inwestycja zrealizowana została w Dąbrowie. Na styku Owczar i Szklar Górnych natomiast,  utwardzone jest  100 metrowe miejsce w okolicach  przystanku autobusowego. Najdłuższy odcinek  nowego chodnika powstał w Osieku,  to ok. 320 metrów od ul. Miedzianej do ul. Spokojnej.

(SR)