Nowa wiata przystankowa w Miłosnej

DSC_0050Po ponad rocznej wymianie korespondencji z wrocławskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wydana została ostateczna decyzja (zgoda na zajęcie pasa ruchu drogowego) w sprawie możliwości ustawienia przez Gminę Lubin nowej wiaty przystankowej w Miłosnej.

Poprzedni przystanek, dosłownie zrównany został z ziemią, na skutego tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 18 października 2014 r. Samochód osobowy, którym jechał kierowca i trzech pasażerów uderzył w przydrożny przystanek autobusowy. Dwie osoby zginęły na miejscu, trzecia zmarła w szpital. Na przystanku na szczęście nikogo nie było.

Na brak wiaty przystankowej od dawna skarżyli się mieszkańcy, niestety procedury związane w przygotowaniem niezbędnych dokumentów przeciągnęły się aż do listopada b.r. W końcu GDDKiA wydała oczekiwaną decyzję i nowa wiata mogła zostać ustawiona. Gmina Lubin przeprasza mieszkańców za związane z tym utrudnienia.