Nowa ciężarówka w PGKGL

Obniżka kosztów i szybszy czas reakcji, to argumenty które przemawiały za kupnem nowej ciężarówki na potrzeby Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin w Księginicach. Samochód ma służyć przede wszystkim do wywozu osadów z oczyszczalni ścieków,  choć nie wykluczone, że zacznie szybko na siebie dodatkowo zarabiać.

PGK ma dość wyeksploatowany park maszynowy, kiedy się więc okazało, że dotychczasowi kooperanci zamierzają o 100% podnieść ceny za wywóz osadów z oczyszczalni ścieków w Raszówce, Chróstniku i Osieku, to inwestycja w nowy samochód okazała się bardzo opłacalna.

– Ta inwestycja nie tylko doprowadzi do obniżki kosztów, ale przede wszystkim poprawi i usprawni szybkość naszych reakcji – wyjaśnia Wojciech Dziwiński, prezes PGKGL w Ksieginicach.  – Gmina Lubin jest bardzo rozległa terytorialnie, dlatego dodatkowe, sprawne auto, rozwiąże wiele naszych problemów.

Nowa ciężarówka kosztowała 160 tysięcy złotych, to model FUSO Canter produkowany przez Mercedesa. Ma zabudowę hakową, co oznacza, że będzie mógł pracować także na Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Będzie doposażony także w pług i piaskarkę, co przyda się zimą. Ma ładowność ponad 4 ton, jego dopuszczalna całkowita masa to 7,5 tony. Prezes Dziwiński nie ukrywa, że można będzie przeznaczać go także  w przyszłości na wynajem pod usługi wywozu gruzu. Park maszynowy przedsiębiorstwa wzmocni niedługo kolejne auto, którego zakup będzie sfinansowany z unijnego programu, który finansuje budowę dwóch nowych PSZOK-ów naszej gminie, w Oborze i Siedlcach i przewiduje także zakup dodatkowego auta.

(SR)