NON STOP BOSKO w Gminie Lubin

Szklary Górne będą gospodarzem dorocznego spotkania Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego Inspektorii Wrocławskiej. Pod hasłem NON STOP BOSKO młodzi ludzie będą wspólnie spędzać czas na modlitwie, nauce i zabawie w duchu salezjańskim. Odbędą się także otwarte dla publiczności koncerty.

W ubiegłym roku takie spotkanie odbyło się w Lubinie przy parafii św. Jana Bosko i Salezjańskim Liceum.

– Szukaliśmy miejsca, które mogłoby stać się, być może na stałe lub na jakiś czas, miejscem naszych spotkań dla młodzieży. Szklary Górne – przyznaję – urzekły mnie. Po raz pierwszy odwiedziłem tę miejscowość 11 listopada 2018 roku, kiedy miałem okazję uczestniczyć w setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta uroczystość była wyjątkowa. Imponujące było zaangażowanie w jej organizację tak wielu osób i instytucji, miejscowej szkoły, parafii, strażaków, gminy i oczywiście mieszańców. Wtedy narodził się pomysł, by właśnie w Szklarach Górnych zorganizować nasze najbliższe spotkanie. Myślę, że młodzi ludzie, którzy tu przyjadą, także z dużych miast docenią wyjątkowe walory tego miejsca – mówi ksiądz Bartłomiej Polański, delegat Księdza Inspektora ds. duszpasterstwa młodzieżowego z Salezjańskiej Inspektorii św. Jana Bosko we Wrocławiu.

Spotkanie NON STO BOSKO odbędzie się w dniach 24 – 27 sierpnia. Spodziewany  jest przyjazd około 200 osób.

– Mamy tu naprawdę doskonałe warunki. Wszystko jest obok siebie, kościół, szkoła oraz miejsca gdzie odbywać się będą warsztaty i koncerty. Bardzo cieszymy się i dziękujemy za to, że możemy liczyć na olbrzymie wsparcie Gminy Lubin, Ośrodka Kultury oraz społeczności całej parafii Szklary Górne – dodaje ksiądz Bartłomiej Polański.

Głównym celem spotkania młodzieżowej wspólnoty salezjańskiej jest modlitwa, integracja, radość, nawiązywanie nowych relacji, ale także refleksja nad dobiegającymi końca wakacjami. Program czterodniowego spotkania NON STOP BOSKO jest bogaty w wydarzenia. Wystąpią m.in. „Nie ma Go tu”, „Wyrwani z niewoli” i lubinianin Maciej Stefaniak. Czterodniowe spotkanie każdy uczestnik będzie musiał rozpocząć grą terenową „Tropami historii w Szklarach Górnych”, która gwarantuje nie tylko doskonałą zabawę, ale pozwala także poznać topografię i historię miejscowości.

(MG)