Nocne party przedszkolaków

Tej nocy maluchy z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce długo nie zapomną. Szalona „pidżama party”, wspólna kolacja i bajka na dobranoc czytana przez dyrektorkę placówki – tak wyglądała noc, którą dzieci z grupy zerowej spędziły w swoim przedszkolu.

Maluchy wyposażone w śpiwory, piżamy i szczoteczki do zębów stawiły się w swoim przedszkolu punktualnie o godzinie 18.00. Dla większości była to pierwsza noc, kiedy w pobliżu nie było ich rodziców.

– Dzieci były ogromnie podekscytowane tym, że spędzą wspólnie noc w przedszkolu. Pierwsze co zrobiły, to szybko przebrały się w piżamki – mówi Katarzyna Foryś, dyrektor Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce.

Główną atrakcją wieczoru była zabawa „pidżama party”, podczas której maluchy mogły wyszaleć się do woli. Dzieci dużą frajdę miały także ze wspólnej kolacji. Emocjonujący wieczór zakończyło czytanie bajki przez dyrektorkę przedszkola.

– Noc spędzona w przedszkolu była wielką atrakcją dla dzieci. Najważniejsze dla nich było spanie obok swoich przedszkolnych kolegów. Rano maluchy bardzo sprawnie posprzątały salę, zwijały śpiwory i spakowały swoje plecaki, a następnie wspólnie zjadły przepyszne śniadanko podczas, którego mogły podzielić się swoimi wrażeniami – mówi Katarzyna Foryś. – Dzieci świetnie się bawiły. Podejrzewamy nawet, że to rodzice bardziej nie mogli doczekać się poranka niż ich dzieci, które już dopytują się o kolejne nocowanie w naszym przedszkolu – mówi z uśmiechem dyrektorka placówki.

Niezapomniany wieczór zorganizowały Małgorzata Stachowska-Socha oraz Katarzyna Jankowy, nauczycielki przedszkolaków.