Noc w szkole z… Harrym Potterem

DSC_0324Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim spędzili piątkową noc w prawdziwie czarodziejskiej atmosferze. Nauczyciele przygotowali dla nich „Noc z Harrym Potterem”.

Harry Potter, bohater książki J.K. Rowling, chłopiec wrażliwy
o niezwykłych umiejętnościach magicznych, znalazł swoich fanów także wśród naszych uczniów.

Potteromaniacy z klas 3 – 6 spotkali się w nocy z dnia 30 na 31 października w szkole, która na ten czas zamieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa.

DSC_0422O godzinie 19 otworzyły się drzwi Hogwartu i przybyli zostali powitani przez opiekunów. Po rozlokowaniu się w swoich domitoriach uczniowie udali się na zajęcia mające formę warsztatów plastycznych, zadań intelektualnych, zabaw tanecznych. Do najciekawszych należał Konkurs Magicznej Pamięci, gdzie dzieci musiały zmierzyć się ze znajomością treści książek J.K. Rowling. Podczas zajęć praktycznych „szyto” Potterowi magiczną pelerynę zdobioną wg czarodziejskich standardów mody, a także projektowano okładkę do książki z działu Ksiąg Zakazanych. Dużo frajdy sprawiło dzieciom wykonywanie ozdób z przyniesionych dyń. Efekty ich prac można podziwiać na zdjęciach oraz na szkolnym korytarzu. Pomiędzy lekcjami udaliśmy się do gospody „Pod Złotą Teresą”, gdzie uraczyliśmy się mugolskimi tostami okraszonymi krwistym ketchupem pani Krysi. A w kuchni Zgredka uprażyliśmy popcorn, z którym udaliśmy się do sali magii i medytacji, by tam obejrzeć film o przygodach Harrego. Około 3 nad ranem wszyscy zasnęli opatuleni zaklęciem snu. Rano przyszedł czas pożegnania. Po magicznej nocy z Harrym Potterem dzieci rozeszły się do domu, ale już z niecierpliwością oczekują kolejnej nocy z wybranym bohaterem literackim.

(oprac. SP w Krzeczynie Wielkim)