NOC ŚWIĘTOJAŃSKA po raz ósmy…

MALAJuż po raz ósmy zapraszamy na Noc Świętojańską do miejscowości Bukowna w sobotę 18.06.2016 r. o godz.15.00. Do udziału zachęcamy wszystkich bez względu na wiek. Mile widziane są tematyczne przebrania, wystarczy tylko odrobina wyobraźni. Jak co roku towarzyszyć nam będzie obozowisko wojów, które przeniesie nas w świat prastarych obyczajów i kuchni słowiańskiej. Na scenie wystąpią zespoły z Ośrodka Kultury Gminy Lubin: Dziecięcy Zespół Taneczny, Koniczynki, Siedlecka nuta, Jarzębina. Nie może zabraknąć gospodarzy. Muzycznie i kabaretowo zaprezentuje się Swojska Nuta i Teatr  Aktów Cztery. Szykujemy wiele niespodzianek i gwarantujemy doskonałą zabawę. Będzie inscenizacja Chrztu Mieszka I, a wieczorem koncert Świętojański w wykonaniu Zespołu ISKRA i Przyjaciół oraz efektowny Taniec Ognia.

Dodatkową atrakcją 8 Nocy Świętojańskiej będzie I PRZEJAZD NA BYLE CZYM. Spodziewamy się różnych pojazdów napędzanych  siłą mięśni i jak zwykle liczymy
na pomysłowość mieszkańców naszej gminy.

Nowością podczas imprezy będzie również I ZLOT BLIŻNIAKÓW mieszkających na terenie naszej gminy. Takie spotkanie to przede wszystkim okazja do świetnej zabawy, poznania innych bliźniąt i być może zawarcia lub zacieśnienia znajomości wśród braci bliźniaczej.
Kolejny raz Ośrodek Kultury Gminy Lubin organizuje imprezę wspólnie z sołtysem
i sołectwem miejscowości Bukowna oraz Stowarzyszeniem „Bukowna”.

KONKURSY

2016-WARKOCZ sseaterZapraszamy do udziału posiadaczki i posiadaczy długich naturalnych włosów. Jury powołane przez organizatora konkursu będzie komisyjnie mierzyło długość warkoczy podczas imprezy NOC ŚWIĘTOJAŃSKA – 18.06.2016 r. w Bukownej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania się w punkcie informacyjnym OKGL na placu imprezy do godziny 18.00. Zwycięzców uhonorujemy nagrodami rzeczowymi.

 

WIANEK ŚWIĘTOJAŃSKIZapraszamy do udziału w konkursie na WIANEK ŚWIĘTOJAŃSKI”, który odbędzie się 18.06.2016 r. w Bukownej, podczas imprezy plenerowej NOC ŚWIĘTOJAŃSKA.

Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie: regulamin-wianek