Noc detektywów w Księginicach

DSC_0259Ta niesamowita, pełna atrakcji noc miała miejsce w księginickim pałacu. Detektywistyczne zagadki,  uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siedlcach oraz harcerze z Raszówki, rozwiązywali „pod okiem” znanego pisarza książek kryminalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych – Dariusza Rekosza.

Podczas wspólnej zabawy każdy uczestnik posługiwał się wylosowanym pseudonimem, rzadko spotykanym w dzisiejszych czasach imieniem np. Bonawentura, Adelajda czy Filomena. Później rozpoczęła się prawdziwa burza mózgów do późnych godzin nocnych – były szyfry, zagadki, krzyżówki, sporządzanie portretów pamięciowych. Praca odbywała się w grupach i indywidualnie. Dzieci współpracowały, rywalizowały i świetnie się bawiły. Odgadywały tytuły książek na podstawie wyświetlanych fragmentów ilustracji na ekranie, rysowały pomnik rycerza po wysłuchaniu czytanego fragmentu książki – a więc zadania wykonywane przez policję kryminalną. Rywalizujące ze sobą grupy układały dla siebie nawzajem krzyżówki. Zwycięzcy otrzymywali drobne upominki oraz książki pana Dariusza Rekosza. Po krótkiej przerwie na kolację i słodki poczęstunek rozpoczęły się zabawy ruchowe, a wśród nich m.in. układanie liter przez poszczególne grupy z własnych ciał. Zabawa zakończyła się około godz. 4.00. Kiedy wszyscy rozłożyli swoje śpiwory i karimaty przyszedł czas na sen.

Na zakończenie, po porannym śniadaniu, każdy „detektyw” otrzymał Certyfikat udziału w imprezie z autografem pana Dariusza Rekosza. Dzieci miały też możliwość zakupu książki.

Dziękujemy paniom: Marii Plucie, Krystynie Tyrcz oraz Annie Cisak za pomoc w przygotowaniu kolacji, a państwu Joannie i Marcinowi Nyklewiczom za przekazanie dzieciom słodyczy.

Info: WO, zdjęcia: IT