Noc Bibliotek i Tydzień Czytania w gminie

Lokomotywa” ruszyła inaugurując Noc Bibliotek w Niemstowie oraz XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Szkole Podstawowej w Raszówce. Duże zainteresowanie w naszej gminie III edycją ogólnopolskiej akcji, w której wzięło udział 1355 placówek w całym kraju, udowodniło, że Czytanie Porusza!

Na podwójne świętowanie mogli liczyć ci, którzy przyszli na Noc Bibliotek do placówki w Niemstowie, wydarzenie bowiem połączono z Dniem Dziecka. Z tej okazji biblioteka zadbała o liczne atrakcje i niespodzianki dla dzieci.

Spotkanie uświetnił Teatr W Drodze spektaklem „Słowik”. Najmłodsi mieli okazję bawić się wspólnie rozwiązując krzyżówkę i grając w gry logiczne. W kinowy klimat wprowadziła uczestników projekcja filmu zatytułowanego „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”, który oglądano, jak na kino przystało, przegryzając popcorn. Niespodzianką dla widzów była pizza ufundowana wspólnie przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Raszówce oraz restaurację Pan Cogito.

We wspólnej zabawy wzięły udział całe rodziny. Dziękujemy włodarzom i mieszkańcom za zaangażowanie i wsparcie, a uczestnikom za wspaniale spędzony czas.

W organizacji imprezy Bibliotekę w Raszówce wsparły również firmy: CCC z Polkowic (zestawy gadżetów), McDonald’s w Cuprum Arenie w Lubinie (zaproszenia na McZestaw) oraz Cafe-Bar Pan Cogito (pizza). Dziękujemy!

Okazją do kolejnego spotkania, tym razem z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Raszówce, był XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom! Uczniowie poznali książki z serii „Detektywistyczne Biuro Lassego i Mai”, których autorem jest Martin Widmark. Postać pisarza przybliżyły im fragmenty wywiadu udzielonego Karolinie Oponowicz, opublikowanego w czasopiśmie Książki. Magazyn do czytania.

Projekcja filmu „Stella Nostra” na podstawie „Tajemnicy diamentu” z serii o Lasse i Mai możliwa była dzięki udziałowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce w Nocy Bibliotek 2017.

(IT, JW)