„Noc Bibliotek” i nowe technologie w Niemstowie

Kolejna edycja ogólnopolskiej „Nocy Bibliotek” tradycyjnie odbyła się w Niemstowie. Tym razem jednak miała zupełnie inną formę. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, w tym taniec z instruktorką fitness oraz twórcze warsztaty dla dzieci… i nie tylko, jak się okazało.

V „Noc Bibliotek” pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” w Niemstowie przybrała wymiar porozumienia międzypokoleniowego. Na wstępie fragment książki „Kot, który zgubił dom” Ewy Nowak, polecanej przez organizatorów akcji, przeczytał radny Gminy Lubin Andrzej Olek. Dzięki warsztatom architektonicznym i edukacyjnym z robotyki oraz rysunku 3D wspólnie bawili się dorośli i dzieci. Nowoczesne technologie są elementem naszej codzienności, niezwykle ważne jest, aby się z nimi „zaprzyjaźnić” i „dogadać”. Dzieciom przychodzi to stosunkowo łatwo, co udowodniły podczas sobotniego spotkania. Wszyscy podziwiali efekty wspólnego działania: roboty z klocków Lego, okulary stworzone za pomocą długopisów 3D oraz budowli z klocków drewnianych. Warsztaty sfinansowano ze środków Funduszu Sołeckiego wsi Niemstów.

Spotkanie zakończono seansem kinowym. Zaprezentowano film „Ptyś i Bil” na podstawie komiksu „Ptyś i Bill” w reżyserii A. Charolta i F. Magniera udostępniony specjalnie na tę okazję przez organizatorów. Jak w prawdziwym kinie nie zabrakło popcornu, ale też i pizzy dla każdego uczestnika „Nocy Bibliotek”.

Ze względu na duże zainteresowanie oraz liczbę uczestników impreza odbyła się w świetlicy wiejskiej w Niemstowie. Biblioteka nie pomieściłaby wszystkich chętnych, ale każdy uczestnik doskonale wie, gdzie ona się znajduje.

GBP w Raszówce dziękuje wolontariuszkom, które pomogły podczas „Nocy Bibliotek”: Magdzie, Małgosi, Nikoli, Patrycji oraz pani Joli za pyszne rogaliki, a restauracji „Pan Cogito” za ufundowaną pizzę.

Kolejna edycja za rok. Zapraszamy! Organizatorem ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(IT)