Niezwykłe kobiety zapraszają na ostatnie spotkanie

kregle1Projekt „Aktywni, Mobilni, Kreatywni”, który realizowała grupaNiezwykłych, Zwykłych Kobiet” z Gminy Lubin dobiega końca. Z tej okazji liderki programu organizują spotkanie w lubińskiej kręgielni, podczas którego będzie okazja podsumować projekt, a także zmierzyć się na torze kręglarskim. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 20 listopada w godzinach od 15.00 do 18.00, w Kręgielni RCS w Lubinie.

– To będzie nasze ostatnie spotkanie, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich z rodzinami, dziećmi, krewnymi, znajomymi i z przyjaciółmi – zachęca Barbara Skórzewska, jedna z liderek projektu. – Podczas niedzielnego spotkania chcemy podsumować działania, które realizowaliśmy od lipca 2016 r., a także porozmawiać o kolejnych pomysłach i projektach – dodaje.

Liderki grupy „Niezwykłe, Zwykłe Kobiety” realizując program „Aktywni, Mobilni, Kreatywni” starały się m. in. wpłynąć na zmiany postawy mieszkańców wobec najbliższego środowiska oraz dążyły do wzrostu zaangażowania w życie lokalnych społeczności. W ramach programu organizowały m.in. rajd rowerowy, bezpłatne warsztaty kulinarne i artystyczne – na temat carving’u i powertex’u. Nie zabrakło także degustacji lokalnych potraw.

– Liczba uczestniczek i uczestników warsztatów, spotkań i wyjazdów znacznie przekroczyła zakładane rezultaty, co jest dla nas największą nagrodą i podziękowaniem za pomysły – mówi Barbara Skórzewska.

„NIEZWYKŁE, ZWYKŁE KOBIETY”- nieformalna grupa Kobiet ze wsi Gminy Lubi (Osiek, Krzeczyn Mały, Czerniec, Obora, Chróstnik, Miroszowice, Dąbrowa Górna i Gogołowice) oraz Lubińskie Stowarzyszenie Sportowe Handball realizujące projekt, pt. „AKTYWNI, MOBILNI, KREATYWNI”, dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundacja „Wrzosowa Kraina”.

kregle