Niezapomniany koncert

Dziś mija 40. rocznica wyboru kardynała  Karola Wojtyły na papieża. Pontyfikat św. Jana Pawła II trwał ponad 26 lat i pod wieloma względami był wyjątkowy i rekordowy.  Papież – Pielgrzym odbył 102 zagraniczne podróże,  odwiedził  129 krajów przemierzył ponad milion kilometrów.

Z tej okazji w kościele filialnym św. Antoniego w Oborze odbyło się niezwykle emocjonujące widowisko muzyczne w oparciu o słowa i poezję Jana Pawła II. Wspaniałe aranżacje oratorium Piotra Rubika, musicalu Metro a także radosne utwory uwielbiane i często śpiewane przez papieża wykonały zespoły ISKRA oraz Pastuszki z Gogołowic. Młodzi artyści zaśpiewali dla Papieża – Przewodnika młodzieży, którą sobie szczególnie ukochał.

Młodzi byli uprzywilejowanymi rozmówcami i adresatami przesłania Jana Pawła II w czasie całego pontyfikatu. Przeszedł on do historii jako pierwszy papież, który osobno spotykał się z młodymi, przemawiał do nich podczas każdej ze swych pielgrzymek, zainicjował Światowe Dni Młodzieży, które stały się jednym ze znaków rozpoznawczych jego pontyfikatu.

Najbardziej wzruszające momenty pontyfikatu zostały przypomniane w prezentacji multimedialnej. Usłyszeliśmy słowa, którymi tuż po wyborze Papież zwrócił się do zebranych na placu Świętego Piotra i od razu zaskarbił sobie sympatię, żartobliwie prosząc, aby ludzie poprawili go, gdyby pomylił się, mówiąc po włosku. Do historii przeszły również jego słowa wypowiedziane podczas inauguracji pontyfikatu, które realizował potem przez resztę życia. Jan Paweł II mówił wtedy: – Nie lękajcie się. Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!

Na zakończenie koncertu o znaczeniu pontyfikatu  Jana Pawła II w pięknych słowach opowiedział gospodarz koncertu, proboszcz parafii ks. Paweł Kajl. Organizatorem koncertu był Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

(OKGL)