Niesamowite derby Gminy Lubin

Do Klasy Okręgowej i A-Klasy, które sezon rozpoczęły 12 i 13 sierpnia, w miniony weekend dołączyła B-Klasa, w której od tego sezonu Gmina Lubin ma aż pięć drużyn.

Po dwuletniej przerwie do gry powrócił Platan Siedlce, który już w pierwszym meczu sezonu zafundował wspaniałe piłkarskie widowisko, wybiegając na murawę przeciwko Unii Szklary Górne.

Duża grupa kibiców obu drużyn zobaczyła, aż 11 bramek w premierze sezonu         klasy B. Od pierwszego gwizdka sędziego obie drużyny wykazywały ogromną chęć zdobycia trzech punktów. Po objęciu prowadzenia 2:0 wydawało się, iż gospodarze, w której to roli na boisku w Oborze występuje Unia, łatwo zgarną całą pulę, lecz od tego momentu piłkarze z Siedlec ruszyli do huraganowych ataków. Mimo licznych okazji wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie. W drugiej połowie oba zespoły urządziły sobie ostre strzelanie, czego efektem było zdobycie 8 bramek przez obie drużyny. Niecodziennym wyczynem popisał się zawodnik Unii, zdobywca 5 bramek.

Unia Szklary Górne  – Platan Siedlce   6:5 ( 2:1)

6:5 –   76 min  –  Rafał  Lesicki

W przerwie rozegrano konkurs rzutów karnych, który wygrał Karol Michalczyk z Lubina. Najlepszymi piłkarzami zostali wybrani Grzegorz Stępiński (Unia) i Maciej Malik (Platan)

Nagrody wręczali wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, Wojciech Dziwiński radny powiatu lubińskiego oraz radny Gminy Lubin Tomasz Fuczek.

Doskonale w pierwszej kolejce zaprezentowały się pozostałe drużyny Gminy Lubin, grające w B-Klasie. Transportowiec Kłopotów dosłownie rozgromił Sokoła Niechlów, wygrywając spotkanie 5:1, a Huzar Raszówka na wyjeździe pokonał Victorię Tymowa 0:3. Przegraną ma na koncie Victoria Niemstów, która u siebie uległa Skarpie Orsk 2:3.

A-Klasa

Druga kolejka rozgrywek okazała się niezbyt szczęśliwa dla Fortuny Obora, która przegrała z Rodłem Granowice 2:7. Pauzowała Unia Miłoradzice po tym jak z rozgrywek wycofali się Błękitni Koskowice.

Klasa Okręgowa

W sobotnie popołudnie odbył się mecz dwóch drużyn aspirujących do czołowych miejsc w klasie okręgowej Iskry Księginice i Odry Chobienia.

Od początku spotkania obie drużyny przystąpiły do wzajemnych ataków. Mimo dogodnych sytuacji, pierwsza połowa skończyła się wynikiem 0:0. Od początku drugiej połowy goście uzyskali optyczną przewagę i w 65 minucie Przemysław Kotlarz pięknym strzałem z 20 metrów pokonał bramkarza gospodarzy. Po stracie gola gospodarze przystąpili do odrabiania strat, lecz na przeszkodzie stał dobrze dysponowany bramkarz gości oraz brak szczęścia.

Mimo porażki gospodarze zasłużyli na słowa uznania za ogromną ambicję i walkę do końca.

W przerwie  odbył się konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się Szymon Trawka z Dziewienia, a najlepszym piłkarzem gospodarzy został wybrany Paweł Krawczyk. Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał Gminy Instruktor Sportu Jerzy Tadla.

Iskra Księginice – Odra Chobienia 0:1 (0:0)