Niecodzienny spektakl w Zimnej Wodzie

W najbliższą niedzielę w świetlicy wiejskiej w Zimnej Wodzie wystawiony zostanie spektakl „Opowieść wigilijna”. Będzie wyjątkowy, bowiem jego autorami i aktorami są mieszkańcy Gminy Lubin. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia sztuki, początek o godzinie 15.00.

 

„Opowieść wigilijna”  pokazuje niezwykłą przemianę skąpego i  bezdusznego Ebenezera Scrooge’a w hojnego, serdecznego  człowieka. Stary kupiec, który nie lubił świąt, pod wpływem niesamowitych wydarzeń mających miejsce podczas wigilijnej nocy, postanawia zmienić swoje życie. Zaczyna rozumieć, że pieniądze szczęścia nie dają i staje się dobry dla innych.

Na podstawie powieści Charlesa Dickensa scenariusz spektaklu opracowała Teresa Kot, o scenografię zadbała Zuzanna Pęciak, a muzyką zajęła się Aleksandra Kot. Rozpisano role dla 25 aktorów, w których wcielą  się mieszkańcy Gminy Lubin. Głównego bohatera zagra Marek Pęciak.

Organizatorem spektaklu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce i Punkt biblioteczny w Zimnej Wodzie. Spektakl zostanie odegrany w niedzielę 28 stycznia o godzinie 15.00, serdecznie zapraszamy.

(SR)