„Nasza trójka” w czubie tabeli

Transportowiec Kłopotów na pierwszym, Unia Szklary Górne na drugim, a Huzar Raszówka na trzecim – piłkarskie drużyny Gminy Lubin otwierają tabelę B-Klasy po ósmej kolejce rozgrywek w rundzie jesiennej.

Swoją doskonałą formę zespoły potwierdziły w miniony weekend. Huzar Raszówka wygrał z Błyskiem Studzionki 2:7, Transportowiec Kłopotów pokonał Victorię Tymowa 2:0, a Unia Szklary Górne zwyciężyła w gminnych derbach z Victorią Niemstów 5:0.

Spotkanie to rozegrane zostało w bardzo złych warunkach pogodowych. Równo z gwizdkiem sędziego nad Niemstowem pojawiły się rzęsiste opady deszczu. Piłkarze obu drużyn starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W pierwszej połowie mimo kilku dogodnych sytuacji strzeleckich żadna z drużyn nie zdobyła upragnionego gola.

Po zmianie stron w 48 minucie Kamil Kogus zdobył bramkę dla Unii, a w 66 minucie ten sam zawodnik podwyższył wynik na 0:2. Gospodarze mimo ambitnej walki nie zdołali zdobyć kontaktowej bramki, natomiast drużyna ze Szklar Górnych zdobyła dwie kolejne bramki po strzałach Mateusz Należnego w 74 minucie i Roberta Szechnickiego w 80 minucie. Strzałem goryczy przelał samobójczy gol w 84 minucie.

Najlepszymi piłkarzami meczu wybrano Mateusza Należnego z Unii i Adama Krzepisza z Wiktorii.

 Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczali radni Gminy Lubin Andrzej Olek i Tomasz Fuczek.

(JT)

 

Wyniki spotkań drużyn Gminy Lubin

 Klasa Okręgowa 9.kolejka

Iskra Księginice – Iskra Kochlice 1:1

 

A-Klasa – 9. kolejka

Orzeł Mikołajowice – Unia Miłoradzice 4:1

Górnik Lubin – Fortuna Obora 8:2

 

B-Klasa – 8. kolejka

Błysk Studzionki – Huzar Raszówka 2:7

LSZ Żelazna Most – Transportowiec Kłopotów 0:2

Victoria Niemstów – Unia Szklary Górne 0:5