Nasi Mistrzowie -Transportowiec Kłopotów-Osiek

Ten zespół to największa rewelacja w rozgrywkach klasy „B” w sezonie 2017/2018. Drużyna w poprzednim sezonie zajmowała miejsce w środku tabeli (7 lokata), a dziś jest liderem rozgrywek    w 2 grupie legnickiej kl. „B”. To efekt ciężkiej pracy zawodników,  dobrej atmosfery w klubie i  dużego zaangażowania zarządu klubu na czele z prezesem Patrykiem Jarkowowcem oraz trenera Przemysława Kotlarza. Trener był wcześniej zawodnikiem klubów 3 i 4 ligowych oraz w latach 2014-15 reprezentantem  Polski w piłce nożnej 6-cio osobowej.

Transportowiec będzie w tym roku świętować jubileusz 45—lecia. O tym ile wytrwałości, zaangażowania i pracy wymaga założenie, prowadzenie i granie w drużynie wie najlepiej Jan Chmielewski, twórca drużyny. Od 3 lat nie gra już w zespole, ale jest z nim cały czas związany jako wiceprezes. Jego obowiązki z sukcesem przejął Patryk Jarkowiec.

– Początki były dla mnie trudne, bo bardzo ambitnie podszedłem do obowiązków prezesa drużyny i jak można się domyślać, działo się to kosztem rodziny -mówi Patryk Jarkowiec.- Dziś nadal poświęcam bardzo wiele czasu drużynie, ale to już trochę łatwiejsze. Bardzo dobrze pracuje nam się z trenerem Przemysławem Kotlarzem, większość spraw już poukładaliśmy, dobrze się rozumiemy, intensywnie trenujemy, wzmacniamy drużynę i widać dobre efekty tej współpracy.

Trener Przemysław Kotlarz pracuje z drużyną od roku. Pierwszy ważny cel, którym była silna obrona już zrealizowali. Podział punktów to jednak dla nich za mało, dlatego pracują nad wzmocnieniem ataku, czyli szukają „swojego Lewandowskiego”, który będzie strzelał dużo bramek.

– Walczymy o awans. Mamy takie marzenie, by pierwszy mecz rudny jesiennej zagrać już w klasie „A” na naszym nowym boisku w Kłopotowie – mówi prezes Patryk Jarkowiec. – Doskonale wiemy, że to będzie wymagało od nas jeszcze większego wysiłku, czasu i zobowiąże nas do   założenia szkółki dla juniorów, ale warto. Robimy to kosztem czasu dla własnych rodzin, ale mimo to pokazujemy młodzieży bardzo dobrą alternatywę dla siedzenia w domu i grania na komputerze lub patrzenia w telewizor. Liczymy, że nasze nowe boisko będzie także dodatkową zachętą do przyjścia na mecz i kibicowania drużynie.

Transportowiec to dziś 28 aktywnych zawodników w wieku od 17 do 39 lat. Na co dzień pracują zawodowo i mieszkają w Osieku, Kłopotowie, Pieszkowie, Niemstowie ale także w Lubinie. Trenują dwa razy w tygodniu, w soboty grają sparingi, a w czasie rozgrywek mecze najczęściej w niedzielę. Podkreślają jednak, że daje im to dużą satysfakcję, adrenalinę i co najważniejsze żyją zgodnie z duchem sportu.

– Cieszymy się z tytułu Sportowca Roku 2017 Gminy Lubin, bo to pokazuję, że inni doceniają naszą pracę i widzą co robimy dla mieszkańców, przede wszystkim dla młodzieży. W imieniu drużyny – bardzo dziękuję za to wyróżnienie – mówi Patryk Jarkowiec.

Życzymy wielu obronionych i jeszcze większej liczby strzelonych bramek oraz kolejnych powodów do gratulacji i świętowania, czyli upragnionego awansu.

(SR)