Nasi ministranci na mistrzostwach Polski

Siedmioosobowa reprezentacja ministrantów z Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny reprezentowała po raz pierwszy Gminę Lubin ma ogólnopolskim turnieju i udało się jej dostać do rozgrywek finałowych w swojej kategorii wiekowej. Tym samym znaleźli się w gronie 16 najlepszych drużyn. Wcześniej młodzi piłkarze zdobyli pierwsze miejsce w rozgrywkach Diecezji Legnickiej i tym samym reprezentowali nie tylko naszą gminę ale i całą diecezję.

Były to XIV Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC”, które w tym roku odbywały się w Diecezji Łowickiej, gdzie po raz pierwszy dwa miasta – Skierniewice i Sochaczew –występowały w charakterze gospodarzy mistrzostw.
Mistrzostwa rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych: ministrant (roczniki 2007 – 2011), lektor młodszy (roczniki 2003 – 2006) oraz  lektor starszy (roczniki 1998 – 2002).  Nasi reprezentanci grali w grupie lektorów młodszych, w każdej kategorii było po 40 drużyn, w sumie na całym turnieju zagrało ich 120.

Nasi reprezentanci po raz pierwszy wzięli udział w rozgrywkach tej rangi, do tej pory z sukcesami grali w turniejach organizowanych przez Salezjan. Ten wyjazd współfinansowała Gmina Lubin wyposażając młodych piłkarzy w reprezentacyjne koszulki. O swoich sukcesach opowiadali z pasją wójtowi Tadeuszowi Kielanowi, który zaprosił młodych piłkarzy do siebie by im pogratulować. W mistrzostwach grali systemem pucharowym, ich opiekunem był ksiądz proboszcz Stanisław Buchta.

– Piłka nożna to nasza pasja, przyjemność, sposób na życie. Nie gramy na co dzień ze sobą jako drużyna, ale kochamy piłkę – mówią zgodnie młodzi zawodnicy.

– Na boisku była pełna mobilizacja i duża koncentracja. Czasem życzyłbym sobie takiej koncentracji w trakcie mszy – opowiada ze śmiechem ksiądz Buchta.Z dumą jednak wspomina waleczność naszej drużyny, która po raz pierwszy doszła tak wysoko w ogólnopolskich kwalifikacjach, plasując się wśród najlepszych 16 drużyn.

W skład naszej reprezentacji wchodzili: Dawid Krukowski (kapitan), Adam Krukowski, Damian Pyszkowski, Karol Kosturek, Szymon Kosturek, Łukasz Ickiewicz oraz Gabriel Jankowski.

(SR)