Narodowe Czytanie 2018 w miejscowościach Obora i Zimna Woda

Wójt Gminy Lubin zaprasza do udziału w VII edycji Narodowego Czytania. „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego czytać będziemy wspólnie 7 września w Zimnej Wodzie i 9 września w Oborze.

Tegoroczna odsłona Narodowego czytania odbywa się w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego zdaniem Andrzeja Dudy, prezydenta RP to piękna i mądra lektura, która pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku.

Publiczna lektura największych polskich dzieł literackich ma na celu propagowanie czytelnictwa, kultury narodowej oraz zachęcenie Polaków do częstszego sięgania po książki, a zaangażowanie autorytetu głowy państwa nadaje wydarzeniu szczególny charakter.

W przygotowania do uroczystości w Zimnej Wodzie zaangażowało się wiele osób, w tym zespół „Zachęta”  oraz mieszkańcy Zimnej Wody. Organizatorami Narodowego Czytania są Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce oraz Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

Zapraszamy w najbliższy piątek o godz. 18.00 do świetlicy w Zimnej Wodzie.

***

Narodowe Czytanie 2018 w Oborze rozpocznie Msza Święta o godz. 10.00 w kościele p.w. św. Antoniego z uczestniczącymi w niej „aktorami” wcielonymi w postacie powieściowe. Po Mszy Świętej w rewolucyjnej manifestacji uczestnicy przedstawienia udadzą się do Baku, Nawłoci i Warszawy.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają Stowarzyszenie Kwiaty Obory oraz Biblioteka w Oborze. Niedziela, 9 września, godz. 11.15, zielony skwer przy ul. Bursztynowej w Oborze.

Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Lubin.

(MG/JN)