Najpiękniejszy wieniec dożynkowy 2018

Ubiegłoroczni laureaci konkursu z Gorzycy

Ośrodek Kultury Gminy Lubin ogłosił konkurs skierowany do wszystkich sołectw na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy 2018”. Wszystkie zgłoszone do konkursu wieńce będzie można zobaczyć na boisku w Gorzycy w sobotę 25 sierpnia. Nasz najpiękniejszy wieniec będzie reprezentował Gminę Lubin na konkursie powiatowym, który odbędzie się dzień później w Ścinawie.

Rozstrzygniecie naszego gminnego konkursu nie bez powodu odbędzie się w Gorzycy. Zgodnie z założeniami konkursowymi gospodarzem zabawy jest bowiem ubiegłoroczny finalista.  Ta prezentacja najpiękniejszych wieńców dożynkowych to bardzo ważny element upowszechniania i kultywowania tradycji związanych z dożynkami.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie sołectwa z tym, ze każde z nich może zgłosić tylko jeden wieniec.  Termin zgłoszeń na załączonej poniżej karcie, która należy dostarczyć do OKGL upływa 20 sierpnia, o godzinie 15. Konkursowe wieńce muszą formą i użytymi materiałami nawiązywać do polskich tradycji. Ich wysokość nie powinna przekraczać 180 cm, szerokość u podstawy i maksymalna średnica to 150 cm. Nie mogą także zawierać elementów plastiku, styropianu, czy też tworzywa sztucznego, jak np. figurki, sztuczne kwiaty, owoce. Ich konstrukcja musi umożliwiać niesienie wieńców w korowodzie dożynkowym. Dodatkowo wieniec powinien nawiązywać tematyką do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Komisja konkursowa powołana przez wójta Gminy Lubin oceniając wieńce będzie brała pod uwagę zgodność z tradycją, bogactwo i różnorodność użytych materiałów, walory estetyczne oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wieniec, który zdobędzie I miejsce będzie reprezentował Gminę Lubin w powiatowych uroczystościach dożynkowych w Ścinawie, a jeśli wygra etap powiatowy  to będzie prezentowany na Dożynkach Dolnego Śląska 2 września 2018.

Zachęcamy do udziału w konkursie a mieszkańców zapraszamy do podziwiania wieńców  do Gorzycy, na godzinę 12, 25 sierpnia.

(SR)

REGULAMIN wieniec dożynkowy 2018