Najpiękniejszy dożynkowy stół wybrany

Zwycięski stół Wzorowego Małżeństwa z Obory.

Dziewięć drużyn zgłosiło się do tegorocznego, drugiego już Gminnego Konkursu na Najładniejszy Stół Dożynkowy. Wszystkie spełniły najdrobniejsze nawet wymogi regulaminowe i wszystkie  swoją urodą zapierały dech w piersiach. Niełatwe było zadanie jurorów…

Konkurs zorganizowany został z inicjatywy Gminy Lubin, Sołtysa i Rady Sołeckiej Wsi Obora oraz Ośrodka Kultury Gminy Lubin. Przepięknie udekorowane stoły przygotowały trzy reprezentacje Obory: WZOROWE MAŁŻEŃSTWO, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH RAZ DWA i NIEZASTĄPIONE  DZIEWCZYNY, a także KOŁO GOSPODYŃ KRZECZYN WIELKI, SOŁECTWO CZERNIEC, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ISKIERKA z KSIĘGINIC, SOŁECTWO SKŁADOWICE, SOŁECTWO NIEMSTÓW oraz SOŁTYS i RADA SOŁECKA z OSIEKA.

Na tradycyjnych stołach nie zabrakło weków warzywnych, swojskich wypieków i nalewek dożynkowych. Jury powołane przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin, miało wielki dylemat aby wyłonić zwycięzcę. Brano pod uwagę nie tylko wrażenia estetyczne ale również nawiązywanie do tradycji, walory smakowe i oryginalność prezentowanych potraw.

W skład komisji oceniającej weszli: Bożena Michalik – Kroczek, laureatka licznych nagród kulinarnych organizowanych przez Wrzosową Krainę i Urząd Marszałkowski, Teresa Królikowska, kierownik restauracji RANCHO oraz Kamil Lis – pasjonat amator sztuki kulinarnej.

W rezultacie zwycięzcą została grupa z Obory, pod nazwą WZOROWE MAŁŻEŃSTWO. Pozostałe grupy zdobyły równorzędne wyróżnienia. Dla wszystkich przygotowano pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne. Konkurs wpisał się z powodzeniem do cyklu imprez nawiązujących do tradycji dożynkowych i wzbudza coraz większe zainteresowanie, co widać po wzrastającej liczbie zgłoszeń.

(oprac. OKGL)