Najpiękniejsze posesje w Gminie Lubin

Miłoradzice I miejsce

Piękne wydawnictwa albumowe, poradniki,  książki,  kosze prezentowe i dyplomy  wręczono finalistom pierwszego konkursu na „Najpiękniejszą posesję  w Gminie Lubin”. Zwycięzcami byli wszyscy, bowiem przyznano  kilka równorzędnych nagród za miejsce pierwsze i drugie, a  dodatkowo  wręczono kilkadziesiąt wyróżnień.

 

Do pierwszego gminnego konkursu na najładniejszą posesję zgłoszono  43 ogrody. Bo to przede wszystkim ogrody i zagospodarowanie terenów wokół posesji  było oceniane.  Chociaż, jak się okazało, właściwszym słowem byłoby – doceniane.

Osiek I miejsce

–  Komisja konkursowa  miała bardzo duży kłopot ze zróżnicowaniem i oceną zgłoszonych  do konkursu ogrodów – mówiła Anna Marzec, kierownik referatu gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Urzędu Gminy  Lubin. – Ogrody były piękne,  bardzo pomysłowe i kolorowe.  Dlatego postanowiliśmy  wyróżnić wszystkich.

Wygląda na to, ocena ogrodów i przyznawanie nagród i wyróżnień,  sprawiły kilkuosobowej komisji konkursowej  sporo przyjemności.  Okazało się bowiem, że oprócz nagród,  każda ze zagłoszonych posesji  otrzymała niepowtarzalną nazwę swojego ogrodu, np.: ogród wiecznie zielony, ogród nad rzeczką, tajemniczy ogród.

Bukowna I miejsce

Wszystkich uczestników konkursu zaproszono na spotkanie do świetlicy w Osieku. W bardzo uroczystej oprawie,  Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin oraz Sylwia Pęczkowicz-Kuduk wiceprzewodnicząca Rady Gminy,  wręczali zgromadzonym dyplomy i nagrody.  Na rzutnikach wyświetlano w tym czasie zdjęcia nagradzanych posesji.

– Są zachwycające i widać jak wiele pracy i wysiłku włożyli mieszkańcy w ich urządzenie. Miałem okazję wiele osób podpytać o zastosowane rozwiązania, ale przede wszystkim podziękować im . Piękne, kolorowe, zadbane  posesje to przecież swoista wizytówka naszej gminy – mówił wójt Tadeusz Kielan  Lubin.

Pierwsze trzy  równorzędne miejsca otrzymali w konkursie: Anna Rawska z Bukowny, Małgorzata i Bartosz Słomińscy z Miłoradzic oraz Cecylia Szwedo z Osieka.  Nagrody za drugie, również równorzędne miejsca, otrzymali: Wioletta Gorbaczewska z Czerńca, Ewa Łokaj z Niemstowa, Zdzisław Żołędziewski także z Niemstowa i Leokadia Gimel ze Składowic. Dodatkowo 36 osób otrzymało wyróżnienia.

(SR)