Najpiękniejsze kolędy zabrzmiały w Składowicach

img_2301Kolędy i pastorałki śpiewane przez lokalny zespół Leidis, rozbrzmiewały w niedzielny wieczór w Świetlicy Wiejskiej w Składowicach. Do wspólnego kolędowania, jak co roku, włączyli się mieszkańcy wsi, którzy wypełnili salę niemal do ostatniego miejsca.

Cudowny wystrój świetlicy, odświętna atmosfera oraz dźwięki najpiękniejszych kolęd i pastorałek płynące ze sceny w wykonaniu pań z grupy Leidis. Wspólne kolędowanie w Składowicach, to już tradycja. Jak mówią mieszkańcy, lubią tu przychodzić i wspólnie spędzać czas śpiewając pastorałki i rozmawiając, ponieważ magia tego wieczoru pozwala na nowo poczuć świąteczną atmosferę.

Wspólne kolędowanie jest jedną z najpiękniejszych polskich tradycji. Pieśni bożonarodzeniowe „przywędrowały” do Polski z Zachodu wraz z powstawaniem nowych klasztorów i przybyciem do nas mnichów, zwłaszcza franciszkanów. Chyba żaden inny kraj na świecie nie może pochwalić się takim zbiorem kolęd. W Polsce mamy ich ponad dwieście, a pastorałek około czterysta.

W podziękowaniu za zaproszenie i cudowny występ, zespół otrzymał kosz słodyczy, który w imieniu Wójta Gminy Lubin, wręczyła Barbara Tórz, kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia Urzędu Gminy Lubin.

Organizatorami wyjątkowego wieczoru był zespół Leidis wraz z Sołtysem i Radą Sołecką.