Najpiękniejsza świąteczna kartka

Haftowany aniołek otoczony kryształkami, na niebieskim tle, z ozdobną wstążką i kokardką – tak wygląda najpiękniejsza tegoroczna kartka, wybrana w konkursie ogłoszonym przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Jej autorem jest 7-letni Szymon Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej w Siedlcach. Kartka ta będzie oficjalną kartką Gminy Lubin i wraz ze świątecznymi życzeniami trafi do wszystkich instytucji, z którymi na co dzień współpracują gminni urzędnicy.

W tym roku na konkurs ogłoszony przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin napłynęło 170 kartek. Najwięcej prac nadesłali uczniowie i przedszkolaki ze Szklar Górnych. Wszyscy zostali nagrodzeni symbolicznymi upominkami, ale jury miało bardzo trudne zadanie, wybierając najpiękniejsze prace. Grand Prix zdobył Szymon Kołodziejczyk, który z dumą odbierał najważniejszą nagrodę z rąk Norberta Grabowskiego, przewodniczącego Rady Gminy Lubin.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych. W pierwszej kategorii I miejsce otrzymała Julia Krupa i Oliwier Żmuda, oboje ze szkoły w Szklarach Górnych. Dwa II miejsca przypadły Michałowi Korczakowi ze szkoły w Raszówce i Henrykowi Ilnickiemu z punktu przedszkolnego w Wiercieniu. Dwa trzecie miejsca otrzymali: Joanna Kogus ze szkoły w Szklarach Górnych i Jakub Rudziński z Niemstowa. Przyznano także wyróżnienie Nicole Szpindowskiej z przedszkola w Raszówce.

W drugiej kategorii przyznano dwa I miejsca. Otrzymali je Amelia Kozłowska, ze Szklar Górnych i Weronika Chobot ze szkoły w Siedlcach. Trzy drugie miejsca wręczono Juli Werbnej z Krzeczyna Wielkiego oraz Szymonowi Kwapiszowi i Zofii Kwapisz ze Szklar Górnych. Trzy III miejsca otrzymali: Karolina Marcinowska i Karolina Walacik ze Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych oraz Martyna Kudlińska z Siedlec. Przyznano także trzy wyróżnienia: Szymonowi Mazurowi i Karolowi Chobot ze szkoły w Siedlcach oraz Przemysławowi Bogacz z Niemstowa.

W kategorii trzeciej przyznano wyróżnienie Sylwii Fluder z Niemstowa.

(SR)