Najnowsze wydanie Wiadomości Gminnych

Realizowane inwestycje, decyzje radnych i opis tego jak wspieraliśmy się nawzajem w trudnym czasie kwarantanny, to główne tematy najnowszego wydania gminnego biuletynu. Jest w nim także bardzo dużo codziennych i urzędowych spraw .

Na okładce informujemy o 4-milionowym dofinansowaniu, które udało się pozyskać Gminie Lubin z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu powstanie droga Chróstnik-Osiek oraz wyremontowana zostanie droga Gorzelin-Raszówka. W dziale aktualności relacjonujemy obchody święta wyzwolenia oraz powracamy do tematu oczekiwanych przez wielu fotoradarów na drodze krajowej nr 36. Informujemy także o nowych zasadach związanych z dofinansowaniem na wymianę pieców.

W tym numerze także opisujemy wiele  trwających i planowanych inwestycji oraz zasady funkcjonowania urzędu, płatności podatków i możliwości wsparcia mieszkańców w czasie epidemii. Relacjonujemy też w jaki sposób gmina i bezpośrednio mieszkańcy wspierali służbę zdrowia.

W tym trudnym okresie zmieniono także wiele zasad i uruchomiono dodatkowe wsparcie dla rolników, o czym można przeczytać w dziale rolnictwo. Prezentujemy także kolejny gminny program ochrony zabytków i informujemy w jaki sposób podzielono tegoroczne dotacje. Na koniec zachęcamy do chwili rozrywki przy krzyżówce.

(SR)

Wiadomości Gminne maj 2020