Najlepsi sportowcy nagrodzeni

Sport jest częścią ich życia, poświęcają mu swój wolny czas i oddają serce. Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan przyznał nagrody za 2016 r. wyróżniającym się zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym.

W zaszczytnym gronie wyróżnionych znalazło się 14 osób.  W imieniu szefa gminnego samorządu nagrody wręczyli przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski oraz radny i olimpijczyk Janusz Zarenkiewicz podczas XLIX Sesji Rady Gminy Lubin.

Wśród nagrodzonych znalazł się Józef Koziewicz, związany z klubem Unia Miłoradzice od… 55 lat, najpierw jako zawodnik, a później działacz i opiekun boiska.

Nagrodę odebrał także Tomasz Targowicz, przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS i jednocześnie trener oraz opiekun dzieci i młodzieży, pod okiem którego doskonalą swoje umiejętności i odnoszą sukcesy m.in. w piłce nożnej. Tomasz Targowicz jest także zawodnikiem Huzara Raszówka. Przyznaje, że sport zajmuje ważne miejsce w jego życiu.

– Oczywiście na pierwszym miejscu jest rodzina, ale zaraz za nią plasuje się właśnie sport. Poświęcam mu kilkanaście godzin w tygodniu, co nie jest łatwe ponieważ pracuję w systemie zmianowym. Jednak nie narzekam, bo bardzo lubię, to co robię. Współczuję tylko mojej żonie, bo rzadko ma mnie w domu. Koledzy czasem mi zazdroszczą, że nikt mi nie „suszy głowy”  o to, że jadę na mecz czy idę na trening, ale piłka nożna zawsze była moją pasją i to się chyba już nie zmieni – mówi Tomasz Targowicz.

Trzy nagrody powędrowały do klubu „Iskra” Księginice. Otrzymali je prezes Karol Grolewski, Maciej Srebniak, najskuteczniejszy zawodnik oraz Danuta Lodzińska, od lat związana z księginicką „Iskrą”, pod opieką której zawodnicy zdobywali czołowe lokaty w zawodach objętych współzawodnictwem sportowym dzieci i młodzieży LZS, w takich dyscyplinach jak piłka nożna, lekkoatletyka, piłka siatkowa szachy, warcaby, tenis stołowy czy łucznictwo.

– To bardzo duży sukces  naszego klubu, który na pewno da nam dodatkową motywację do dalszej pracy – komentuje Karol Grolewski, prezes „Iskry” Księginice.

Nagrody Wójta Gminy Lubin otrzymali także Dorota Nowacka (tenis stołowy), Oskar Jadach (tenis stołowy), Leszek Goliński (tenis stołowy), Paulina Ostrowska (łucznictwo), Mateusz Posłuszny (łucznictwo), Agata Słota (lekkoatletyka), Edward Twardy (warcaby), Janusz Przybyło (trener, działacz), Marek Rogalski (trener, działacz) i Jerzy Dzikowski (trener, działacz).

(MG)