Najlepsi kręglarze w Gminie Lubin!

SONY DSCW czwartek, 17 listopada odbył się Gminny Turniej Kręglarski. Statuetki powędrowały do najlepszych z czterech kategorii zawodników. Poza klasyfikacją indywidualną, wyłoniono także najlepsze drużyny reprezentujące poszczególne sołectwa.

Zawody rozegrano na Kręgielni RCS w Lubinie. Rywalizacja odbyła się w 4 kategoriach: kobiety, mężczyźni, juniorki i juniorzy.

Wśród kobiet niepokonana była i najwięcej punktów zdobyła Elwira Śleńska z Osieka – 107 pkt. Drugie miejsce zajęła Marta Mazur, także z Osieka, zdobywając 77 pkt. Miejsce trzecie przypadło Edycie Zdulskiej z Krzeczyna Wielkiego – 58 pkt.

W kategorii juniorki zwyciężyła Aleksandra Targowicz z Raszówki – 78 pkt. Miejsce drugie zajęła Maja Zdulska z Krzeczyna Wielkiego z 41 pkt.

W klasyfikacji mężczyzn walka była bardzo wyrównana. 99 pkt zapewniło pierwsze miejsce Tadeuszowi Wodziczce z Krzeczyna Wielkiego. Tuż za nim z 98 pkt był Piotr Targowicz z Raszówki. Miejsce trzecie zdobył Stanisław Diduszko z Krzeczyna Wielkiego z 97 pkt.

Z kolei w kategorii juniorzy, statuetkę odebrał Szymon Targowicz z Raszówki, zdobywając 73 pkt. Miejsce drugie zajął Hubert Zdulski z Krzeczyna Wielkiego, który wywalczył 58 pkt.

Poza klasyfikacją indywidualną, wyłoniono także najlepsze trzyosobowe mieszane drużyny reprezentujące poszczególne sołectwa.

Miejsce pierwsze zdobyła drużyna z Krzeczyna Wielkiego uzyskując 257 pkt. Drugie miejsce przypadło ekipie z Raszówki – 249 pkt. Miejsce trzecie zdobyła drużyna z Obory – 179 pkt.

Do walki na torze stanęły także drużyny kobiet. Niepokonany okazał się Team Gimnazjum Gminne – Osiek, który zdobył 240 pkt. Z kolei zdobyte przez drużynę z Raszówki 132 pkt, zapewniły ekipie miejsce drugie. Miejsce trzecie przypadło paniom z Księginic, które wywalczyły 99 pkt.

Sponsorem turnieju był Urząd Gminy w Lubinie. Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin, wręczał Alfred Pilch i Jerzy Tadla.

(JT, JW)