Najbliższe piłkarskie rozgrywki i zapowiedź Turnieju Szachowego 11 listopada

W najbliższą niedzielę sześć naszych drużyn z niższych lig będzie walczyć o kolejne bramki i ligowe punkty. Gorąco zachęcamy do kibicowania. Warto już dziś zarezerwować sobie także czas na udział w kolejnym Turnieju Szachowym rozgrywanym z okazji 11 listopada.

W niedzielę 28 października zagrają trzy nasze drużyny z klasy A i kolejne trzy reprezentujące nas w rozgrywkach klasy B. Poniżej dokładny harmonogram spotkań, gorąco zachęcamy do kibicowania.

1. Kl.”A”
Fortuna Obora Gwardia Białołęka 28 października, 11:00
Transportowiec Kłopotów Kolejarz Miłkowice 28 października, 14:00 mecz o Oborze

Unia Miłoradzice Park Targoszyn 28 października, 15:00

1. „B”
Platan Siedlce Sparta II Rudna 28 października, 14:00

Huzar Raszówka Arka Trzebnice 28 października, 14:00

W miniony weekend pojedynek czołowych drużyn klasy B, czyli: Unia Szklarne – Platan Siedlce 3:1 (2:1),  był bardzo emocjonującym widowiskiem. . Spotkanie obfitowało w wiele groźnych sytuacji podbramkowych. Od pierwszych minut spotkania rozgrywanego na świetnie przygotowanej murawie, przewagę optyczną posiadali gospodarze. W 12. minucie meczu Ariel Famulski po świetnej akcji zdobył bramkę dla Unii, a w 21. minucie Tomasz Krawczyk podwyższył wynik na 2:0. Gdy wydawało się, iż pierwsza połowa zakończy się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy w 42. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul na Michale Matkowskim, którego pewnym egzekutorem okazał się Robert Maśliński. Po zmianie stron nadal oglądaliśmy ciekawe widowisko, w którym goście dążyli do remisu, jednak w 75. minucie spotkania Alwin Famulski ustalił wynik na 3:1 dla Unii Szklary Górne. W przerwie meczu odbył sie tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się Wojciech Ziętek, a najlepszymi aktorami niedzielnego spotkania zostali wybrani Michał Matkowski ( Platan) i Piotr Szwczyk ( Unia). Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał radny Tomasz Fuczek.

Już teraz gorąco zachęcamy do udziału w kolejnym Gminnym Turnieju Szachowym z okazji Dnia Niepodległości o Puchar  Wójta Gminy Lubin, który odbędzie się 11 listopada w  Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Siedlcach. Początek turnieju o godzinie 14.30, zapisy zaplanowane są pół godziny przed pierwszymi rozgrywkami.

(JT, SR)