Nagroda dla Teresy Kot

Podczas koncertu noworocznego w Zimnej Wodzie, Teresa Kot kierownik zespołu Zachęta odebrała nagrodę za zasługi w popularyzacji i ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego przyznaną przez władze województwa dolnośląskiego.

 

W rodzinnej atmosferze stworzonej w Zimnej Wodzie, Tadeusz Samborski – członek zarządu Województwa Dolnośląskiego wręczył kierownikowi zespołu Zachęta Teresie Kot, nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, za zasługi w popularyzacji i ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego. To kolejne wyróżnienie dla zdobywczyni dwóch statuetek Anioła Kultury Gminy Lubin, najważniejszej nagrody przyznawanej w Gminie Lubin. Teresa Kot jest laureatką nagród w kategorii Animator Kultury oraz Literatura.

Podczas koncertu noworocznego w Zimnej Wodzie zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Były wykonania operowe i jazzowe, a kolędę „Cicha Noc” usłyszeliśmy
w języku polskim, niemieckim i rosyjskim, w niezwykłej interpretacji Eleny Gumińskiej, śpiewaczki z Białorusi. Wśród wykonawców był również Tomasz Janczak, tenor i dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze oraz Anna Majkut-Polańska. To solistka śpiewająca w renomowanym zespole „Spirituals Singers Band”. Koncert muzycznie oprawił
i akompaniował multiinstrumentalista Andrzej Walus. Publiczność w Zimnej Wodzie oprócz tradycyjnych kolęd miała okazje wysłuchać autorskich pastorałek duetu Anna Majkut-Polańska – Andrzej Walus. Koncert zakończyła Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak solistka Opery Wrocławskiej, przepięknym wykonaniem kolędy „Gdy śliczna Panna” .

Całość wyreżyserowała i poprowadziła  aktorka i reżyserka Aurelia Sobczak, wprowadzając niezwykły klimat i przybliżając historię powstania wykonywanych  kolęd i pastorałek.

Organizatorem koncertu był Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, zespół Zachęta oraz Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Projekt współfinansowany był przez Województwo Dolnośląskie.

(MD)