Nagroda dla Klubu Sportowego Unia Szklary Górne

Podczas XII edycji Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego wybrano najlepszych sportowców i trenerów.  Gmina Lubin nagrodziła drużynę piłkarską Unia Szklary Górne. W imieniu klubu nagrodę odebrał Alwin Famulski, prezes Klubu Sportowego Unia Szklary Górne, jednocześnie kapitan drużyny.

Nagrody dla najlepszych, a także najpopularniejszych oraz nagrody kapituły i samorządów wręczono w czasie Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego, która odbywa się w Legnicy w hotelu Qubus. Gala rozpoczęła się minutą ciszy, w ten sposób oddano hołd tragicznie zmarłemu  pracownikowi ZG Rudna.

Podczas uroczystego balu ogłoszono wyniki konkursu  na najlepszych sportowców, trenerów i działaczy regionu Zagłębia Miedziowego.  Pełne wyniki publikujemy poniżej. Organizatorzy wyróżnili także lokalnych samorządowców, w tym wójta Tadeusza Kielana,  za wspieranie sportu, a same samorządy miały możliwość wyróżniania swoich sportowców.

Nagrodzony przez Gminę Lubin Klub Sportowy Unia Szklary Górne istnieje od 2009 r.,  swoją piłkarską przygodę rozpoczął w B-Klasie.  W 2019 roku, w którym świętował dziesięciolecie wywalczył upragniony awans do A-Klasy i doskonale sobie tam radzi, zajmując obecnie drugie miejsce w tabeli, z zaledwie jedynym punktem straty do lidera. Kolejny sportowym celem piłkarzy  ze Szklar Górnych jest  Klasa Okręgowa, za co mocno trzymamy kciuki!

W imieniu wójta Gminy Lubin nagrody wręczył  przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski oraz radny Gminy Lubin Jerzy Tadla. Statuetkę odebrał  Alwin Famulski, prezes klubu i kapitan drużyny.

Zdaniem czytelników e-legnickie, najpopularniejszym zawodnikiem ubiegłego roku został Patryk Papros reprezentujący legnicki klub karate, najlepszym trenerem wybrano Enkeleida Dobi, szkoleniowca Górnika Polkowice. Za najlepszą ubiegłoroczną imprezę sportową uznano Bieg Cysterski w Krotoszycach.

Galę poprowadzili dziennikarze stacji CANAL+, jej organizatorami  byli: Urząd Miasta Legnica, Legnickie Centrum Kultury, portal e-legnickie.pl. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia był KGHM Polska Miedź S.A.

Najpopularniejszy zawodnik:

1. Patryk Papros (Legnica, karate)
  2. Wioletta Hanisch (Legnica, taekwon-do)
  3. Nikola Kozłowska (Legnica, karate)
  4. Mieszko Fortuński (Lubin, bilard)
  5. Artur Trubicki (Ścinawa, karate)

Najpopularniejszy trener:

1. Enkeleid Dobi (Polkowice, piłka nożna)
  2. Kamila Dymidziuk (Legnica, karate)
  3. Karol Forgiel (Jawor-Złotoryja, taekwon-do)
  4. Łukasz Stawarz (Legnica, taekwon-do)

Najlepsza impreza sportowa:

Bieg Cysterski w Krotoszycach

Najpopularniejszy zawodnik piłkarskich niższych lig:

Karol Gracz (Górnik Lubin)

Najpopularniejszy trener piłkarskich niższych lig:

Przemysław Cielewicz (Górnik Lubin)

Nagrody kapituły:

Sportowiec roku: Daniel Romańczyk (strzelectwo, Agat Złotoryja)

Trener roku: Maros Kovacik (CCC Polkowice, koszykówka kobiet)

Drużyna roku: CCC Polkowice (koszykówka kobiet)

Sportowe odkrycie roku: Bartosz Białek

Młodzieżowy sukces roku: EUCO UKS Dziewiątka Legnica (piłka ręczna dziewcząt)

Sportowy autorytet: Lubomir Guldan

Działacz sportowy: Witold Kulesza

Sportowy progres: Michał Paluta

Sportowa Ikona Zagłębia Miedziowego: Bożena Karkut

Mecenas sportu: Fundacja KGHM Polska Miedź

Nagroda specjalna (małe i średnie przedsiębiorstwa za propagowanie sportu i zdrowego trybu życia: Mine Master Sp. z o.o.

Nagroda specjalna (za współpracę i integrację): Wojciech Włodarczyk

Sport press Foto: Tomasz Folta