Na szczytach tabeli

img_0332Po ostatniej kolejce dwa zespoły Gminy Lubin znalazły się na szczycie tabeli w swoich grupach. W B-klasie – od dawna już – prym wiedzie Unia Szklary Górne, która od początku sezonu nie oddaje pierwszego miejsca w grupie, a teraz grająca w Okręgówce Iskra Księginice znalazła się czubie tabeli, zajmując pozycję jej wicelidera.

W miniony weekend Iskra Księginice ograła na wyjeździe Grom Gromadzyń 3:0. Dobrze wypadła także grająca w A-Klasie Unia Miłoradzice, która na własnym boisko pokonała Relaks Szklary Dolne 3:0. Niestety gorzej wiedzie się  beniaminkowi Fortunie Obora, która uległa na wyjeździe Sparcie Rudna aż 10:0.

Transportowiec Kłopotów-Osiek – Unia Szklary Górne

W minioną niedzielę o godzinie 11.00 na boisku RCS w Lubinie odbyły się derby piłkarskie drużyn z Gminy Lubin. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny „B” klasowe Transportowiec-Osiek oraz Unia Szklary Górne. Pierwsze minuty meczu pokazały, kto będzie dyktował warunki w tym spotkaniu, zważywszy na fakt, że Unia Szklary Górne to aktualny lider rozgrywek II grupy kl. „B”.

Mecz pod dyktando gości, którzy w każdym elemencie, czy to sztuki piłkarskiej czy myśli taktycznej przewyższali drużynę gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2 a strzelcami bramek byli: Łukasz Jankowski( nr 5) i Krystian Sobczyk (nr13).

Druga połowa to kontynuacja dominacji gości nad gospodarzami oraz pokaz sztuki wyprowadzania kontrataków i koncertowej gry zespołowej. Do najładniejszych bramek w drugiej połowie należy zaliczyć strzał z 30 m i piękną bramka Mateusza Należnego (nr 3) z drużyny Unii Szklary Górne, która była jedną z trzech zdobytych w tej części meczu. Kolejne dwie bramki strzelili: Grzegorz Stępiński(nr 9) i Maciej Zasadni (nr14).

Cały mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla Unii Szklary Górne i można powiedzieć, że był to łagodny wymiar kary, chociaż trudno odmówić zaangażowania i determinacji w grze gospodarzy.

MVP meczu został Piotr Kimel (nr 7) z Kłopotowa, za co otrzymał upominek, który wręczył mu Alfred Pilch z Gminy Lubin.

Konkurs rzutów karnych wygrał Franciszek Delimata z Kłopotowa. W nagrodę otrzymał piłkę nożną.

Huzar Raszówka – Victoria Niemstów

Huzar Raszówka podejmował na swoim boisku Victorię Niemstów. Niestety po bardzo zaciętej i wyrównanej walce uległ 2:4. W pewnym momencie wydawało się nawet, że Raszówka może przejęć prowadzenie, bo po dwóch bramkach gości szybko nadrobiono straty. Wynik 2:2 nie utrzymał się jednak długo Victoria, okazała się lepsza. Pomimo gry w osłabieniu (czerwona kartka dla Andrzeja Jugo) strzelili Huzarowi jeszcze dwa gole.

Najwartościowszymi zawodnikami meczu zostali wybrani Radosław Musielski z Victorii Niemstów i Łukasz Łach z Huzara Raszówka.

Strzelcy bramek z Victorii: Robert Sorokopas, Robert Maśliński, Piotr Sokołowski Leszek Duda. Dla Huzara strzelili: Adrian Ehrling i Łukasz Łach.

W przerwie meczu przeprowadzony został konkurs rzutów karnych, w którym zwycięzcą został Konrad Jugo z Czerńca.